Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kiedy robić świąteczne zakupy?

Kilometrowe kolejki w supermarketach, oblegane perfumerie i tłumy ludzi w galeriach handlowych – to oznaka zbliżających się świąt. Każdy chce kupić jak najtaniej, jak najwięcej i jak najszybciej. To właśnie pośpiech i magia przedświątecznych promocji powoduje, że bardzo często przepłacamy lub kupujemy prezenty, które są nam niepotrzebne. Jak rozsądnie i z głową robić świąteczne zakupy?

Prezenty pod choinkę

Prezenty pod choinkę – dla dzieci, mężów, żon, przyjaciół, dziadków – to chyba kluczowy punkt świątecznego szału, który nie omija nawet tych trzeźwo myślących i oszczędnych. Szukanie najlepiej zacząć od zaraz. To pozwoli nam w spokoju wybrać odpowiedni upominek dla danej osoby oraz zorientować się w jej ewentualnych potrzebach. Jednak samo kupowanie, jak się okazuje, stanowi większy problem. Wiele sklepów już teraz zaczęło świąteczne promocje i wyprzedaże, kierując je do ludzi, którzy nie chcą zostawiać wszystkiego na „ostatnią chwilę”.
Warto jednak pamiętać, że tuż przed świętami wiele reklamowanych produktów może zniknąć ze sklepowych półek z powodu braku asortymentu. Z drugiej jednak strony to właśnie w grudniu rozpoczyna się szczególnie intensywna kampania promująca zakup świątecznych prezentów. Coraz to nowsze spoty reklamowe informują nas, zdezorientowanych klientów, o coraz to nowszych produktach (głównie zabawkach) wchodzących na rynek. I co zrobić w sytuacji, kiedy prezent zakupiony w listopadzie nie będzie odpowiadał naszemu dziecku? Kupić nowy czy pozostać przy starym? Żeby ustrzec się przed takimi "niespodziankami" swoją decyzję zakupu tego, a nie innego towaru należy gruntowanie przemyśleć i dowiedzieć się o możliwości jej zwrotu lub wymiany.
Jeśli chcesz wiedzieć, o jakim prezencie pod choinkę marzy Twoje dziecko - wypróbuj stary sposób - list do Świętego Mikołaja.


Zakupy na świąteczny stół

Według badań Polacy wydają najwięcej pieniędzy na jedzenie (ok. 45% świątecznego budżetu ), bo jak wiadomo polski, tradycyjny, świąteczny stół musi być zastawiony. Dlatego też w swojej liście zakupów nie można pominąć produktów spożywczych.
Aby zaoszczędzić czas i pieniądze produkty o długim terminie ważności takie jak: owoce i warzywa w puszkach, napoje, czy dekoracje do ciast i deserów warto zakupić już teraz.
Pozwoli nam to rozsądniej rozłożyć świąteczne wydatki (przed samymi świętami wydamy mniej pieniędzy), a co najważniejsze – zyskać na czasie. Faktem jest, że nie unikniemy przedświątecznej wyprawy do supermarketu, ale będzie ona zdecydowanie szybsza, sprawniejsza i tańsza!


Przedświąteczne zakupy przez Internet – czemu nie?

To jest chyba najlepsze wyjście dla tych, którzy nie chcą uczestniczyć w czasochłonnych wycieczkach po centrach handlowych, podczas których muszą przeciskać się przez tłumy ludzi i odwiedzać setki butików. Porównywarki cen dostępne w sieci pozwolą nam na wybór najtańszego i najlepszego jakościowo produktu. Jednak aby i tu się nie rozczarować należy skorzystać z tych, które cieszą się najlepszą opinią i największym zaufaniem kupujących. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru dobrze jest dokładnie przeczytać opis przedmiotu oraz zapoznać się z opiniami użytkowników, którzy już ten przedmiot zakupili. Zakupy internetowe pozwalają oszczędzić nam czas i pieniądze, ale też pozbawiają nas odrobiny świątecznej magii, którą przecież tak intensywnie czuć w każdym sklepie i na każdej ulicy ozdobionej neonami.
Wszystko ma więc swoje plusy i minusy. A to, który sposób kupowania wybierzemy – ten szybszy przez Internet, czy zdecydowanie bardziej czasochłonny, ale mający w sobie wiele uroku – w sklepach, zależy tylko od nas.

Źródło: http://uroczystosci.wieszjak.pl

Niedz., 5 Gr. 2010 0 Komentarzy Dodane przez: