Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

GRARANTANNA? - pobyt w domu nie musi być nudny!

GRARANTANNA? - pobyt w domu nie musi być nudny! fotolia.pl

Ministerstwo Cyfryzacji objęło najmłodszych obywateli GRARANATNNĄ! Czyli cyklem różnego typu aktywności internetowych, które znaleźć można w jednym miejscu – na stronie www.grarantanna.pl Codziennie będą  tam publikowane kolejne wyzwania, dzięki którym czas w domu minie szybko i aktywnie.

Oto kilka przykładów: sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy związane z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem internetu. Będą również nagrody!

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało między innymi:

  • Quizy historyczne

Dla tych, którzy skończyli już 10 lat. To świetny sposób na przypomnienie sobie najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Biorąc udział w quizie uczniowie mają szansę na wygraną! Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody - zestawy planszówkowych gier historycznych.

W quizach znaleźć można sporo pytań o znane wydarzenia i postaci. Spokojnie, nie trzeba być chodzącą encyklopedią, aby wygrać. Wystarczy ruszyć głową i być spostrzegawczym! To nie klasówka, ani sprawdzian. To dobra zabawa!

Gra trwa do 27 marca do godziny 20:00. Przygotowano 15 różnych quizów, co oznacza - 15 szans na wygranie cennych nagród!

  • Zagadkowa przygoda

To zestaw 40 łamigłówek, w które może zagrać każdy. Są to specjalnie przygotowane zagadki logiczne, matematyczne i językowe.

Rozwiązując je sprawdzić można wiedzę, ale i pobudzić wyobraźnię i kreatywność. Poćwiczyć skupienie i koncentrację, cierpliwość, i skrupulatność. To świetna rozrywka do grania samodzielnie i w zespołach - można je rozwiązywać z rodziną lub znajomymi. W tym drugim przypadku – koniecznie #zostańwdomu i łącz się przez internet.

  • #edukatywni

Pobyt w domu uczniowie wykorzystać mogą produktywnie i wziąć udział w wyzwaniu #edukatywni! W skrócie chodzi o to, by dzielić się swoją wiedzą z jednego z przedmiotów szkolnych. Szczegóły na www.grarantanna.pl.

UWAGA! Uczniowie szkół ponadpodstawowych, mogą dołączyć do wyzwania i wygrać jedną z trzech super nagród: laptopa gamingowego, smartfona lub aparat. Jedyne co muszą zrobić, to dołączyć do grupy #edukatywni na Facebooku i wykonywać zadania.

  • sesje RPG online

Gry RPG (ang. role playing games) często po polsku nazywane są grami fabularnymi, narracyjnymi lub też grami wyobraźni. Polegają na wspólnym opowiadaniu historii według ustalonych wcześniej reguł w wyobrażonym świecie. Jest to gra towarzyska, w którą zazwyczaj gra się przy jednym stole, ALE równie często można też znaleźć informacje o graniu w RPG przez internet. Szczególnie teraz - to dobry pomysł! 

To tylko kilka przykładów. Więcej informacji na: www.grarantanna.pl oraz w mediach społecznościowych na profilu Ministerstwa Cyfryzacji i Fundacji Teatrikon, która pomaga w przeprowadzeniu GRARANTANNY.

Źródło: MC

Sob., 21 Mrz. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska