Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dzień Bezpiecznego Internetu od hasłem „Działajmy razem!”. Można zgłaszać własne inicjatywy

Dzień Bezpiecznego Internetu od hasłem „Działajmy razem!”. Można zgłaszać własne inicjatywy fotolia.pl

11 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. To bardzo dobra okazja, aby bliżej zainteresować się bezpieczeństwem przy korzystaniu z sieci. Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało z tej okazji mnóstwo atrakcji – będzie happening, konkurs i zajęcia edukacyjne.

Tegoroczna – 16 już – edycja Dnia Bezpiecznego Internetu obchodzona jest nie tylko w Europie, ale i na innych kontynentach. Inicjatywa obchodzenia DBI ma na celu promocję bezpiecznego korzystania z internetu na co dzień, a także większe uświadomienie rodziców i nauczycieli w zakresie cyberbezpieczeństwa.

W tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu może włączyć się każdy, organizując wydarzenie. Chodzi zarówno o inicjatywy lokalne, jak i centralne. Zgłoszenia swojego udziału można dokonać poprzez wypełnienie formularza dostępnego tutaj.

Co ważne, data organizowanego wydarzenia nie musi ograniczać się do Dnia Bezpiecznego Internetu, czyli 11 lutego – wydarzenia można organizować przez cały luty. Wśród zgłoszonych już inicjatyw są m.in. zajęcia edukacyjne, przedstawienia teatralne, warsztaty z psychologiem, przygotowanie gazetek i konkursy plastyczne. Każda formuła jest mile widziana.

Najciekawsze inicjatywy mają szansę na nagrody. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie wydarzenia do końca lutego 2020 r. na stronie DBI – zgłoś inicjatywę, a następnie nadesłanie sprawozdania z jej przebiegu do końca marca 2020 r. Akcje, które znajdą uznanie organizatorów krajowej edycji DBI, zostaną nagrodzone.

W ramach ubiegłorocznej edycji programu w całej Polsce zorganizowano aż 3977 akcji i lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. Angażowały się szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe, ale także firmy i osoby prywatne.Więcej informacji, w tym te, w jaki sposób najlepiej dbać o bezpieczeństwo dzieci w internecie można znaleźć tutaj.

Źródło: MC

Wt., 4 Lt. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn