Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Czy Ty Praco... jesteś tą właściwą?

Czy Ty Praco... jesteś tą właściwą? fotolia.pl

Pisząc swoje CV, musimy podać szczegóły, aby wzbudzić zainteresowanie pracodawcy. Ale żeby proces poszukiwania pracy zakończył się sukcesem, musimy tak naprawdę wiedzieć, czego szukamy.

Według sondażu Confidence Index 2018 przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną Michael Page - 76% polskich pracowników niezmiennie twierdzi, że rozwój zawodowy i możliwość zdobycia nowych umiejętności to najważniejsze czynniki, jakie biorą pod uwagę, poszukując zatrudnienia.

Znalezienie pracy, która do nas pasuje, pozwoli nam robić to, co lubimy, co zwiększy nasze szanse na długofalowy sukces zawodowy i trwałą satysfakcję.

Osobowość i umiejętności
Twoja praca powinna być zgodna z twoją postawą i osobowością. Czy jesteś dobrym słuchaczem lub masz analityczny umysł? Jakie są twoje mocne strony, a w jakich obszarach musisz się wciąż rozwijać? Jeśli praca jest dobrze dopasowana do twojej osobowości, będzie bardziej interesująca i stymulująca.

Wynagrodzenie i warunki
Rzecz jasna, wynagrodzenie to nie wszystko, ale to wciąż istotna sprawa. Powinieneś oczekiwać uczciwej zapłaty za umiejętności i doświadczenie, które wnosisz do firmy. Jeśli już złożyłeś aplikację na dane stanowisko, upewnij się, że polityka firmy jest zgodna z twoimi oczekiwaniami, dotyczącymi na przykład dofinansowania urlopu lub elastycznego czasu pracy.

Profil i kultura organizacji
Aby praca do ciebie pasowała, wartości organizacji powinny zgadzać się z twoimi własnymi. Strona firmy zwykle zawiera szczegółowe informacje o jej misji i kluczowych wartościach. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, zapytaj o to, czy będziesz pracował samodzielnie czy w zespole, i pomyśl, którą odpowiedź wolałbyś usłyszeć. Możesz także poczytać o społecznej odpowiedzialności firmy, lub – jeśli takich informacji nie znajdziesz – spytać podczas rozmowy, co twój przyszły pracodawca robi dla lokalnej społeczności.

Rozwój kariery
Głównym czynnikiem warunkującym satysfakcję z pracy jest możliwość rozwoju. Upewnij się, że stanowisko daje ci jasne perspektywy pięcia się po szczeblach kariery. Możesz to zrobić, na przykład pytając, czy pracodawca oferuje profesjonalny program szkoleń.

Źródło: michaelpage.pl

Sob., 31 Sp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa