Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bądź lepszą wersją siebie w pracy

Bądź lepszą wersją siebie w pracy fotolia.pl

To ważne, aby stać się najlepszą wersją siebie. Jak to zrobić? Spytaj siebie samego, w jaki sposób możesz osiągnąć sukces i swój pełny potencjał w pracy? Czy chodzi o walkę o awans, o podwyżkę czy też o szansę na sprawdzenie się poprzez wzięcie na siebie większej odpowiedzialności… Ważne jest, by dobrze rozpoznać kolejny krok, który chcesz zrobić i stworzyć plan akcji w celu odniesienia sukcesu.

Możesz do końca nie zdawać sobie sprawy ze swojego pełnego potencjału w pracy, ale tych kilka prostych kroków zaprezentowanych przez Ekspertów firmy doradztwa personalnego i rekrutacji Michael Page pozwoli ci go osiągnąć.

Otaczaj się ciężko pracującymi osobami
Jako ludzie, reagujemy na swoje otoczenie. Jeśli będziesz przebywał z osobami, które nie poświęcają się pracy, jest bardziej prawdopodobne, że zaniedbasz swoje obowiązki, nawet jeśli nie leży to w twoim charakterze. Aspiruj do tego, aby być ciężej pracującą osobą, a skorzystasz, gdy pokażesz, że jesteś w stanie wziąć na siebie więcej odpowiedzialności, dzięki realizacji zadań prawidłowo i na czas.

Określ swoje silne i słabe strony
To ważne, aby umieć rozpoznać obszary, które mógłbyś poprawić w pracy. Identyfikacja obszarów, w których jesteś mocny oraz tych, w których potrzebujesz więcej czasu lub pomocy, to kluczowy sposób, aby stać się lepszym pracownikiem. Rozprawienie się ze swoimi słabościami – jedna po drugiej – pozwoli ci je pokonać, i ostatecznie przekształcić je w silne strony. Jeśli zrobisz to samo ze swoimi mocnymi stronami, pozwoli ci to osiągnąć jeszcze większy sukces w przyszłych wyzwaniach zawodowych.

Zorganizuj swoją pracę
Dobra organizacja pracy to prosty sposób na osiągnięcie pełni potencjału. Pozwala ona na ustalenie priorytetów i wykonanie więcej pracy, ponieważ dzięki niej możesz z łatwością zauważyć luki na swojej liście rzeczy do zrobienia. To pomoże ci znaleźć czas na więcej szkoleń i rozwoju, w rezultacie czego będziesz bardziej zrelaksowany i szczęśliwszy.

Nigdy nie przestawaj się uczyć
Ciągła nauka to kluczowa część naszego życia. Jeśli czujemy, że nasza praca już nas nie stymuluje, zazwyczaj w krótkim czasie decydujemy się zmienić firmę lub stanowisko. Przyjęcie postawy ciągłego uczenia się upewni cię, że stale rozwijasz siebie i swoją karierę. Bierz udział w szkoleniach, chodź na eventy i nawiązuj kontakty z profesjonalistami ze swojej branży. Te wszystkie rzeczy pomogą ci nauczyć się więcej o twoim sektorze i rozwinąć się zawodowo.

Aktywnie rozwijaj się przez szkolenia
Powinieneś uczęszczać na szkolenia, które pozwolą ci się rozwinąć jako osoba i jako profesjonalista. Chociaż twój pracodawca powinien aktywnie inwestować w twoje szkolenie i rozwój, może być mu trudno określić, w jakim obszarze powinieneś podnieść swoje kompetencje. Musisz zatem aktywnie szukać szkoleń, które pomogą ci rozwinąć twoją karierę. Kiedy znajdziesz kurs, który do ciebie pasuje, idź do swojego szefa i zasugeruj mu, że warto, abyś wziął w nim udział.

Uwierz w siebie
Najważniejsze, byś uwierzył w siebie. Często kandydaci myślą, że nie zasługują na awans lub nie są gotowi przyjąć na siebie więcej odpowiedzialności. Pewność siebie to połowa sukcesu. Wiara w to, że jesteś w stanie osiągnąć więcej na swoim stanowisku, zachęci cię do aktywnego poszukiwania możliwości. Powinieneś zawsze poszukiwać sposobów, jak ulepszyć samego siebie.

Źródło: michaelpage.pl

Sob., 20 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa