Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ufff jak gorąco! – apel w związku z upałami

Ufff jak gorąco! – apel w związku z upałami fotolia.pl

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa w związku z upałami zwróciła się z apelem głownie do pracodawców, ale nie tylko!

Długo wyczekiwana słoneczna pogoda to z jednej strony oczywiście powód do radości, ale z drugiej niemały kłopot. Gdy wysokie temperatury utrzymują się dłuższy czas, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo nasze i osób w naszym otoczeniu.

Minister apeluje do  pracodawców, podkreślając, że w Kodeksie pracy znajdują się wytyczne dotyczące tego, w jaki sposób zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy w czasie upałów. Gorąco apeluje,  aby dbać o komfort pracy swoich pracowników. Dobre samopoczucie to efektywniejsza praca, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Minister zwraca się również z serdeczną prośbą do wszystkich, nie tylko pracodawców, o wrażliwość i zwracanie szczególnej uwagi w tym rzeczywiście gorącym okresie na dzieci, osoby mniej samodzielne, osoby starsze.

Jeśli spotkamy na ulicy seniora, który wygląda, jakby źle się poczuł, podejdźmy, zapytajmy, czy coś się stało, a w razie konieczności udzielmy pomocy. Uczulmy naszych bliskich, rodziców, dziadków, by unikali przebywania na pełnym słońcu dłużej niż to konieczne. To bardzo ważne, byśmy troszczyli się o siebie nawzajem.

Źródło: MRPiPS

Pt., 7 Czrw. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska