Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dobór odpowiednich perfum ma znaczenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Dobór odpowiednich perfum ma znaczenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej fotolia.pl

Rozmowa kwalifikacyjna to złożony proces, składający się z oceny wiedzy, umiejętności oraz kompetencji kandydata, ubiegającego się o pracę. Oprócz predyspozycji, przygotowania, doświadczenia oraz aparycji, jedną ze składowych sukcesu osoby zainteresowanej określonym stanowiskiem może być także zapach.

O tym, dlaczego to takie ważne oraz jak dobrać perfumy - Eksperci serwisu rekrutacyjnego GoWork.pl

Jak dobrać perfumy – podstawowe zasady

Zapach perfum, jakich używasz na co dzień oraz w sytuacjach formalnych pełni wiele funkcji. Po pierwsze, pomaga podkreślić osobowość i wyrazić emocje, a tym samym wykreować pożądany wizerunek. Spełnia rolę dodatku, bez którego stylizacje przygotowywane na ważne wydarzenia i stroje wybierane na mniej zobowiązujące spotkania, nie byłyby kompletne. Warto pamiętać także o tym, że zapach pozwala zjednać sobie otoczenie lub z drugiej strony – wzbudzić niechęć czy dezaprobatę.

Od zapachu zależy więc sposób, w jaki odbierają i oceniają Cię inni ludzie. Świadomość tego, jak ogromne znaczenie mają wybierane i aplikowane perfumy, może pomóc nie tylko w sytuacjach prywatnych, ale przede wszystkim w zawodowych, np. gdy starasz się o przyjęcie na wymarzone stanowisko. Jak zatem wybrać perfumy na rozmowę rekrutacyjną?

Przede wszystkim unikaj zapachów intensywnych, przytłaczających oraz przeznaczonych na wieczorne wyjścia. Nietrafionym rozwiązaniem będą także zbyt słodkie, zmysłowe bądź uwodzicielskie perfumy. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się delikatne kompozycje zapachowe oraz klasyki, w których aromat wanilii doskonale współgra z owocowymi nutami, np. pomarańczy, brzoskwini czy gruszki.

Perfumy a pora roku

Aby zaprezentować się z jak najlepszej strony, warto wybrać takie perfumy, które będą nie tylko pasowały do sytuacji formalnej, jaką jest rozmowa rekrutacyjna, ale także do pory roku. W czasie ciepłych miesięcy polecane są lekkie i świeże zapachy, z wyczuwalnymi nutami kwiatowymi lub owocowymi. Z kolei jesienią i zimą możesz pozwolić sobie na bardziej wyraziste warianty, np. z nutami korzennymi czy orientalne kompozycje zapachowe.

Dlaczego jest to istotne? Jeśli rozmowa rekrutacyjna ma odbyć się podczas upalnego, letniego dnia, wyrazisty zapach na bazie nut korzennych może nie tylko osłabić Twoje morale, ale także rozproszyć uwagę rekrutera i w efekcie sprawić, że będziesz postrzegany jako osoba niekompetentna. Z kolei delikatne i świeże perfumy w tej samej sytuacji zagwarantują Ci lepsze samopoczucie oraz pomogą wykreować spójny, profesjonalny wizerunek.

Źródło: gowork.pl

Czw., 4 Kw. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa