Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

By każdy dzień w biurze... był przyjemny

By każdy dzień w biurze... był przyjemny fotolia.pl

Każdy z nas ma potrzebę uznania i chce czuć się komfortowo w miejscu pracy. Nawet jeśli zajmujemy posadę, która nie do końca nas satysfakcjonuje, możemy sprawić, by każdy dzień w firmie był przyjemny.

Eksperci serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl radzą, jak poczuć się szczęśliwszym w biurze.

Zapanuj nad stresem
By rozładować napiętą atmosferę po pracy, wypracuj takie metody, które skutecznie pozwolą Ci wyeliminować źródła stresu. Pomocne w tym bywają chociażby proste ćwiczenia - bieganie, sesje jogi lub pójście na basen. Jeśli masz kłopot z systematycznością czy odpowiednim zaplanowaniem zadań – zrób harmonogram dnia. Unikniesz frustracji czy opóźnień w powierzanych Ci projektach.

Zostań mentorem
Jeśli masz doświadczenie w branży, bycie mentorem dla młodszych pracowników może zwiększyć Twoją satysfakcję z pracy. Pomaganie innym i dzielenie się wiedzą to skuteczna odskocznia od monotonii pracowniczej.

Zmień sposób myślenia
Zamiast każdego dnia narzekać na swoją pracę, spójrz na nią jako na inwestycję w swoja karierę. Czas spędzony w biurze możesz wykorzystać do rozwoju swoich celów zawodowych, czy do nawiązania kontaktów biznesowych pomocnych w przyszłości. Możesz zainwestować także w szkolenia podnoszące Twoje umiejętności. Pamiętaj, by nie tracić czasu na lenistwo.

Ucz się
Jeśli organizacja w której pracujesz oferuje Ci możliwość podnoszenia kwalifikacji, w formie kursów lub dodatkowych studiów – nie wahaj się skorzystać z nich. Wybierz takie, które pozwolą Ci stać się ekspertem w swojej branży. Zbudujesz swoją pewność siebie oraz silną pozycję rynkową.

Udzielaj się
Jeśli w Twojej firmie jest szansa wzięcia udziału w wolontariatach pracowniczych – zgłoś swoją kandydaturę. Wykorzystaj to nie tylko jako okazję do zrobienia czegoś dobrego dla innych, ale także jako możliwości „wyrwania” się z firmy na kilka godzin w tygodniu. Odetchniesz wtedy i zyskasz świeższe spojrzenie na wiele spraw.

Bądź optymistą
Monotonia w pracy potrafi skutecznie zniechęcić pracownika do działania i zabić jego kreatywność. By nie popaść w rutynę – staraj się urozmaić każdy swój dzień. Nagradzaj się za także za dobrze wykonane zadania. Podchodź do pracy z uśmiechem, by czerpać z niej więcej radości oraz optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Źródło: monsterpolska.pl

Sob., 1 Wrz. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa