Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jedź ostrożnie - na swój pogrzeb jeszcze zdążysz

Jedź ostrożnie - na swój pogrzeb jeszcze zdążysz fotolia.pl

Karawan jeżdżący po ulicach Rzeszowa to zwiastun zbliżającej się kampanii „Jedź ostrożnie – na swój pogrzeb jeszcze zdążysz”. – Kampania ma szokować. Jej celem ma być ograniczenie wypadków w Rzeszowie i ostrzeżenie kierowców przed brawurową jazdą – mówią pomysłodawcy Fundacja Artis. Akcja startuje 2 czerwca na rzeszowskim Rynku. Inauguracji towarzyszyć będzie szereg wydarzeń, gier, zabaw i konkursów.

Według policyjnych statystyk to właśnie w czerwcu, lipcu i sierpniu dochodzi do największej liczby wypadków drogowych. Brawurowy „wjazd” w wakacje zbyt często kończy się tragicznie. Dlatego rzeszowska Fundacja Artis postanowiła przeciwdziałać wyścigom na cmentarz. Hasłem „Jedź ostrożnie – na swój pogrzeb jeszcze zdążysz – Ograniczamy liczbę wypadków’’ organizatorzy kampanii mają nadzieję wstrząsnąć wyobraźnią kierowców. Akcję Fundacji Artis popiera Urząd Miasta w Rzeszowie oraz policja.

Kampania ma mieć charakter cykliczny, a jej inaugurację zaplanowano na 2 czerwca. Na ulicach miasta Rzeszowa pojawi się odpowiednio oznaczony karawan z billboardem. Z głośnika wydobywać się będą informacje na temat kampanii. Strategicznym partnerem organizatorów kampanii Fundacji Artis, jest jeden z zakładów pogrzebowych, który na ten cel udostępnia nie tylko karawan, ale i ubraną w autentyczny strój funeralny eskortę pogrzebową.

Więcej informacji o kampanii i wydarzeniach jej towarzyszących, znajdziecie Państwo tutaj.

Źródło: kampaniespoleczne.pl oraz rzeszow.pl

Pt., 25 Mj. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa