Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zachowaj sokoli wzrok – przebadaj się!

Zachowaj sokoli wzrok – przebadaj się! fotolia.pl

29 marca br. rusza akcja bezpłatnych badań okulistycznych zorganizowana Stowarzyszenie Zwyrodnienia Plamki Związanego z Wiekiem AMD przy wsparciu firmy Bausch&Lomb, producenta marki OcuviteR.

Badania profilaktyczne pod hasłem "Utrzymaj ostrość wzroku" umożliwią wczesne wykrycie związanego z wiekiem zwyrodnienia plamki żółtej, które jest główną przyczyną ślepoty u osób powyżej 40 roku życia w krajach uprzemysłowionych.

W przypadku tej choroby najważniejsza jest wczesna diagnoza. Początkowe stadium AMD w większości przypadków nie wpływa na jakość widzenia, dlatego pacjenci zgłaszają się do lekarza za późno. Zwyrodnienie plamki powoduje zaburzenia lub utratę widzenia centralnego.

W ciągu dwóch miesięcy, mobilny gabinet okulistyczny odwiedzi 10 miast Polski. Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób po pięćdziesiątym roku życia. Uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji z lekarzem, wykonać na miejscu badanie pod kątem rozpoznania AMD, a także otrzymają materiały informacyjne.

W poprzednich latach akcja objęła Węgry, Słowację, Czechy, Polskę, Rumunię, Grecję i Bułgarię. W ponad 60 miastach przebadanych zostało około 24 000 osób i u aż 19 % badanych rozpoznano AMD.
Akcja rozpocznie się w Warszawie pod Pałacem Kultury i Nauki, szczegółowy harmonogram i informacje o badaniach są dostępne na stronie Stowarzyszenia AMD - www.amd.org.pl.

Czw., 31 Mrz. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Barbara Łączna