Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszyły zapisy na wydarzenia Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2020

Ruszyły zapisy na wydarzenia Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2020 .

Od 27 września została otwarta rejestracja na wydarzenia w ramach 18. edycji październikowego Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast (EWRC) #EURegionsWeek. EWRC to największe doroczne wydarzenie w Brukseli poświęcone polityce regionalnej, a jego organizatorami są Europejski Komitet Regionów oraz Komisja Europejska. Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku w oficjalnym programie Tygodnia znalazło się wydarzenie, którego partnerem – w ramach międzynarodowego konsorcjum – jest Województwo Wielkopolskie.

W tym roku, trwający zwykle 4 dni program EWRC, zostanie rozłożony na 3 tygodnie. Każdy z tygodni zostanie poświęcony jednemu z aktualnie ważnych tematów:

  • 5-9 października: Tworzenie możliwości dla obywateli
  • 12-16 października: Spójność i współpraca
  • 19-22 października: Zielona Europa, równolegle z Zielonym Tygodniem (największą w Europie doroczną konferencją na temat polityki ochrony środowiska, organizowaną przez Komisję Europejską)

Ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią środki bezpieczeństwa, większość spośród 500 zaplanowanych sesji będzie mieć w pełni wirtualną formę. Wśród wyjątków znajdą się kluczowe wydarzenia i warsztaty wymagające tłumaczenia, które odbędą się w formie hybrydowej (zdalnie, jednak z ograniczonym fizycznym udziałem). Niektóre wydarzenia takie jak wystawy i regionalne degustacje będą wirtualne lub fizyczne.

Wydarzenie współorganizowane przez Wielkopolskę pt. Communicating Science #EngageAudience (komunikacja naukowa #ZaangażowaćOdbiorców) będzie miało formę debaty wirtualnej, która odbędzie się 14 października w godz. 14:30-16:00 w języku angielskim, w ramach tematu „Spójność i współpraca”.

Wielkopolskę będzie reprezentował dr Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Oprócz eksperta z Wielkopolski, wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele świata badań, nauki i innowacji z Moraw Południowych (Czechy), Slawonii, Baranii i Sremu (Chorwacja), Murcji (Hiszpania), Nikozji (Cypr) i Carini (Włochy), a także Zastępca Dyrektora Generalnego Dyrekcji Generalnej ds. Badań i Innowacji (DG RTD) Komisji Europejskiej Pani Signe Ratso.

Dyskusja dotyczyć będzie różnych perspektyw komunikacji naukowej, w tym roli otwartej nauki. Komunikacja naukowa ma miejsce na wielu poziomach (może być np. prowadzona w ramach środowiska naukowego lub zorientowana w stronę społeczeństwa). Podczas wydarzenia prelegenci skupią się na kwestii popularyzacji nauki i przybliżania jej społeczeństwu – obywatelom, politykom i badaczom. Poruszone zostaną różne aspekty komunikacji i inicjatyw związanych z pandemią COVID-19. Zaproszeni goście skupią się nie tylko na przykładach dobrych praktyk, lecz także na napotykanych wyzwaniach i potencjalnych rozwiązaniach. Publiczność będzie miała okazję zadawania pytań.

Uczestnictwo w tym i innych wydarzeniach EWRC jest bezpłatne i możliwe po wcześniejszej rejestracji, która pozostanie otwarta do 27 września.

Źródło: BIWWwB

Wt., 25 Sp. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś