Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powiat jeleniogórski zostanie powiatem karkonoskim

Powiat jeleniogórski zostanie powiatem karkonoskim fotolia.pl

Na stronie rządowego centrum legislacji opublikowano projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zmiany nazwy powiatu jeleniogórskiego na powiat karkonoski. Zmiana nazwy ma nastąpić z dniem 1 stycznia 2021 r.

Rada Powiatu Jeleniogórskiego we wniosku podnosi, iż działania zmierzające do zmiany nazwy powiatu podejmowane są ze względów identyfikacyjnych i promocyjnych, ich celem jest jednoznaczne utożsamienie objętego granicami powiatu regionu z pasmem Karkonoszy, stanowiącymi jedną z największych atrakcji turystycznych regionu, a nie wyłącznie z miastem Jelenia Góra, które nie wchodzi w skład powiatu, a jest jedynie siedzibą władz powiatu. Współpraca gmin powiatu jeleniogórskiego doprowadziła do stworzenia m.in. „Marki Karkonosze”, w ramach, której podejmowane są działania promocyjne całego regionu m.in. na tragach turystycznych w kraju i za granicą. Zmian nazwy powiatu byłaby dopełnieniem podejmowanych dotychczas wspólnych działań.

W skład powiatu jeleniogórskiego wchodzą: miasta -  Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba oraz gminy wiejskie - Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica.

Z całością rozporządzenia można zapoznać się tutaj.

Czw., 23 Lp. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek