Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

PFRON przekaże milion złotych dla poszkodowanych w wyniku nawałnic

PFRON przekaże milion złotych dla poszkodowanych w wyniku nawałnic fotolia.pl

Tegoroczne lato obfituje w nawałnice z ulewnymi deszczami. Wiele gospodarstw domowych ucierpiało na skutek powodzi. Mieszkańcy z niepełnosprawnościami z powiatów, które ucierpiały najbardziej mogą liczyć na pomoc Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który zatwierdził warunki brzegowe programu pomocowego dla osób niepełnosprawnych.

Szczególnie trudna sytuacja panuje na południu kraju – w Małopolsce, na Śląsku czy na Podkarpaciu. Powiaty, w których sytuacja osób z niepełnosprawnościami jest szczególnie trudna, mogą już zgłaszać do oddziałów PFRON zapotrzebowanie na środki.

PFRON przekaże świadczenia w wysokości 2 tys. zł na doraźną pomoc dla osoby z niepełnosprawnościami oraz jednorazowe rekompensaty przeznaczone na pokrycie kosztów zakupu lub sprawy sprzętu utraconego lub zniszczonego w skutek nawałnicy. Rekompensata dotyczy urządzeń, środków pomocniczych i przedmiotów ortopedycznych, których zakup był dofinansowany ze środków PFRON, w tym w ramach programów Rady Nadzorczej PFRON.

Zarząd Funduszu planuje również przekazanie 100 tys. zł na wsparcie indywidualnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami dotkniętych skutkami nawałnic.

Osoby niepełnosprawne będą mogły uzyskać pomoc w ramach programu w sytuacji, kiedy samorząd powiatowy, na terenie którego wystąpił żywioł, przystąpi do jego realizacji. Samorządy wyznaczą jednostki organizacyjne do realizacji programu – na ogół będą to Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. 

Źródło: PFRON

Wt., 30 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn