Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Interwencja kryzysowa w stanach nadzwyczajnych – przed nami konferencja online

Interwencja kryzysowa w stanach nadzwyczajnych – przed nami konferencja online fotolia.pl

W jakim kierunku powinna rozwijać się interwencja kryzysowa? Jak przedstawia się działanie służby społecznej w sytuacji kryzysowej? I jakie modele interwencji kryzysowej mogą być skuteczną pomocą w obliczu kryzysu wywołanego pandemią? Między innymi na te pytania odpowiedzą eksperci podczas konferencji online „Interwencja kryzysowa w stanach nadzwyczajnych. Służby i spektrum działania”, która odbędzie się 30 czerwca 2020 roku przy wykorzystaniu platformy Microsoft Teams.

Konferencja organizowana jest przez Związek Powiatów Polskich przy współpracy z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach oraz  Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Opocznie. Podczas konferencji uczestnicy zapoznają się z dobrymi modelami interwencji kryzysowej stanowiącymi skuteczną pomoc w obliczu kryzysu wywołanego pandemią. Omówione zostaną kwestie działania służb społecznych w sytuacji kryzysowej na podstawie doświadczeń Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie. Przedstawiony zostanie również przegląd badań polskich i zagranicznych obrazujący nastroje społeczne w okresie kryzysu gospodarczego oraz sytuacjach nadzwyczajnych. Kolejnym z tematów będzie omówienie interwencji kryzysowej wobec katastrof i klęsk żywiołowych. Na zakończenie uczestnicy zapoznani zostaną z pomysłami legislacyjnymi Związku Powiatów Polskich dotyczącymi kierunku w jakim powinna rozwijać się interwencja kryzysowa.

Konferencja dedykowana jest głównie kierownikom i pracownikom Ośrodków Interwencji Kryzysowej oraz Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie.

W konferencji mogą wziąć udział jedynie przedstawiciele powiatów/miast na prawach powiatu, które są Członkami Związku Powiatów Polskich.

Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zainteresowanych prosimy o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego się na stronie: https://zpp.pl/szkolenia 

Na zgłoszenia oczekujemy do 25 czerwca 2020 roku.

Po upływie tego terminu zarejestrowane osoby otrzymają mailowo szczegóły techniczne dotyczące wzięcia udziału w konferencji.

Szczegółowy plan konferencji znajduje się tutaj.

Pt., 19 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn