Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Samorządowy Lider Zarządzania 2020” – startuje konkurs dla JST i przedsiębiorstw komunalnych

„Samorządowy Lider Zarządzania 2020” – startuje konkurs dla JST i przedsiębiorstw komunalnych fotolia.pl

Przed nami trzecia edycja konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania 2020 – samorząd jako pracodawca – Dialog społeczny dla dobrej pracy”. Konkurs ma przyczynić się do rozwoju dialogu społecznego we wszystkich instytucjach sektora samorządowego na poziomie lokalnym i regionalnym.

Organizatorem konkursu jest Związek Miast Polskich wraz z Komisją Krajową NSZZ „Solidarność” oraz Nor­weskim Związkiem Pracowników Komunalnych (FAGFORBUNDET) i Norweskim Związkiem Władz Lokalnych i Regionalnych (KS).

Związek Powiatów Polskich objął konkurs patronatem honorowym.

Ostatni czas był dla samorządów sporym wyzwaniem. Zwiększona ilość zadań do wykonania przy jednoczesnym ubywaniu środków finansowych to sytuacja rodząca wiele napięć w codziennym funkcjonowaniu. Dodatkowo konieczność zmierzenia się z epidemią COVID-19 spowodowała, że pojęcie godnej pracy zyskało bardzo wymierną wartość.

Celem konkursu jest wyłonienie nowych rozwiązań z zakresu kultury organizacyjnej sprzyjających podnoszeniu motywacji pracowników. Interesuje nas podmiot samorządowy jako pracodawca, który poprzez rozwój kadr, dobrą organizację pracy, dbałość o bezpieczeństwo i higienę pracy, partnerskie negocjowanie układów zbiorowych i kształ­towanie dobrych relacji z pracownikami oraz związkami zawodowymi, dąży do uzyskania satysfakcji pracowników i lepszej jakości usług dla mieszkańców.

Adresaci konkursu, czyli jednostki samorządu terytorialnego i przedsiębiorstwa komunalne, w ramach konkursu proszeni są o podawanie przykładów dobrych praktyk dotyczących kształtowania satysfakcjonujących warunków pracy i dialogu między pracodawcami samorządowymi a pracownikami.

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich jednostek samorządu terytorialnego, niezależnie od ich wielkości, a także dla ich jednostek organizacyjnych i podmiotów zależnych, które dostarczają usługi publiczne. Nagrodą dla laureatów będzie tytuł „Samorządowy Lider Zarządzania 2020 - Samorząd jako pracodawca” oraz możliwość odbycia wizyty studyjnej do Norwegii.

Formularz wniosku konkursowego a także szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Sob., 20 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn