Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Gmino zamów środki ochrony na wybory!

Gmino zamów środki ochrony na wybory! fot. pixabay.com

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami dzisiaj (16  czerwca br.) ruszył portal Ministerstwa Zdrowia za pomocą, którego można zamawiać środki ochrony osobistej dla członków obwodowych komisji wyborczych, w wyborach które odbędą się 28 czerwca br.

Środki jakie można zamówić to:

  • maseczki
  • przyłbice
  • płyn do dezynfekcji
  • rękawiczki

We wspomniane w rozporządzeniu pleksi gminy będą musiały zaopatrzyć się samodzielnie – jeżeli taki sposób ochrony wybiorą dla członków swoich obwodowych komisji wyborczych. Przypominamy, że gminy mogą wybrać albo opcję maseczek ochronnych wówczas nie ma potrzeby zaopatrywania się w pleksi albo przyłbice plus dodatkowo pleksi przed każdym członkiem obwodowej komisji wyborczych.

AKTUALIZACJA Ministerstwo Zdrowia wraz Państwowym Inspektorem Sanitarnym zdecydowali o rezygnacji z wykorzystywania pleksi do ochrony członków obwodowej komisji wyborczej w sytuacji gdy Ci będą nosili przyłbice. Zatem samorządy mogą zdecydować czy członkowie komisji będą zaopatrzeni w maseczki czy w przyłbice. Informacja ta została przekazana przez ministra Cieszyńskiego podczas zdalnego posiedzenia Zespołu ds. Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej KWRiST, które odbyło się 17 czerwca br.

O szczegółowych wytycznych dotyczących reżimu sanitarnego w jakim będą przeprowadzane wybory pisaliśmy tutaj.

Jak poinformował minister Cieszyński na tą chwilę (wtorek rano – red.) za pośrednictwem portalu wpłynęło już 208 zamówień na środki ochrony.

Zachęcamy, aby zamówienia dokonać jak najszybciej i nie czekać z jego zrobieniem do ostatniej chwili. Zgodnie z zapowiedziami resortu zamówienia mają trafić do gmin najpóźniej na 5 dni przed dniem wyborów. Pewien zapas środków indywidualnej ochrony osobistej pozostanie w dyspozycji wojewody.

Środki ochrony można zamówić tutaj.

Sob., 20 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek