Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przed nami seminarium online o finansach miast jako czynniku rozwoju lokalnego

Przed nami seminarium online o finansach miast jako czynniku rozwoju lokalnego fotolia.pl

Jakich mechanizmów użyć, by uruchomić potencjał małych i średnich miast w trudnej sytuacji finansowej? Jak szukać możliwości i minimalizować straty by móc utrzymać płynność finansową? I wreszcie jak korzystać z tarczy antykryzysowej? Odpowiedzi między innymi na te pytania będzie można poznać podczas piątego seminarium online organizowanego przez Związek Miast Polskich i Forum Rozwoju Lokalnego.

Seminarium, które odbędzie się 18 czerwca poruszy niezwykle istotny temat, jakim są finanse i rozwój lokalny w trudnej sytuacji. To kolejne seminarium z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce”.

System finansów samorządowych a także aktywna polityka finansowa miast to gwarant sprawnego funkcjonowania samorządu terytorialnego. Uczestnicy seminarium dowiedzą się dzięki jakim mechanizmom uruchamiać wewnętrzne potencjały miast, jak korzystać z tarczy antykryzysowej ale również zapoznają się z ofertą instytucji finansowych adresowaną do miast. Przedstawione zostaną też dobre praktyki i doświadczenia miast w tym zakresie.

Seminaria pozwalają miastom na:

  •       lepszą identyfikację i aktywizację zasobów i czynników rozwoju lokalnego,
  •       wzmacnianie umiejętności kierowania polityką swojego rozwoju,
  •       wymienianie się wiedzą z innymi miastami stojącymi przed podobnymi wyzwaniami,
  •       zapoznanie się z przykładami działań innych samorządów.

Liczba miejsc na seminarium jest ograniczona, dlatego każde miasto może zarejestrować dwóch uczestników. Seminarium będzie transmitowane na facebook’u, a materiał video zostanie udostępniony na stronie ZMP po spotkaniu, co umożliwi udział w charakterze obserwatora większej grupie uczestników.

Rejestracja trwa do 15 czerwca i odbywa się internetowo, poprzed formularz dostępny tutaj.

Program seminarium można zobaczyć tutaj.

Wt., 9 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn