Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Strażacy otrzymają wsparcie z Funduszy Unijnych na walkę z koronawirusem

Strażacy otrzymają wsparcie z Funduszy Unijnych na walkę z koronawirusem fotolia.pl

64 mln zł z Funduszy Europejskich pozwoli strażakom na zakup 20 specjalistycznych samochodów p-gaz ze specjalistycznym sprzętem oraz 8 samochodów do dekontaminacji, czyli usuwania i dezaktywacji szkodliwych czynników.

W walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i pomoc medykom oraz inspekcjom sanitarnym zaangażowały się jednostki straży pożarnej z całego kraju. Zakup nowego sprzętu pomoże im w wykonywaniu codziennej pracy. Samochody p-gaz będą służyły jako mobilna baza sprzętu ochrony indywidualnej ratowników pracujących w strefach skażenia. Będą mogły przewozić sprzęt ochrony dróg oddechowych, maski i butle zapasowe. Takie pojazdy są ogromnym wsparciem ratowników – pozwalają na szybkie dotarcie do miejsca, w którym prowadzone są działania, zapewniając zabezpieczenie ratowników.

Samochody przeznaczone do dekontaminacji będą mogły być wykorzystywane także do usuwania skażenia w budynkach i pojazdach jednostek Państwowej Straży Pożarnej, ale też do dezynfekcji samych ratowników czy poszkodowanych osób.

Źródło: MFiPR

Pon., 4 Mj. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn