Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ogólnopolski kongres Perły Samorządu odbędzie się w nowym terminie

Ogólnopolski kongres Perły Samorządu odbędzie się w nowym terminie .

Czwarta edycja kongresu Perły Samorządu odbędzie się 12 i 13 października 2020 roku w Gdyni. Zmiana terminu wydarzenia została podyktowana trwającą w Polsce epidemią koronawirusa. To wydarzenie, podczas którego eksperci i przedstawiciele samorządów spotkają się, by rozmawiać o aktualnych problemach i projektowaniu rozwiązań dla przyszłego powodzenia gmin. 

Kongres to dwa dni praktycznych i rzeczowych rozmów na tematy, które są istotne z punktu widzenia samorządów.

ak aktywnie poszukiwać środków i na bieżące potrzeby i na rozwój? Czy konieczne są zmiany ustaw, czy też w obecnych ramach prawnych samorządy mogą sobie poradzić? Jeżeli tak to jak? Po jakie instrumenty finansowe sięgają dziś samorządy i jak działa ustawa o finansach publicznych? Czy przychody z podatków będą spadać, czy rosnąć? – Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy kongresu.

Nie zabranie również tematów związanych z pandemią i jej skutkami. Omówione zostaną nowe, najważniejsze wyzwania, przed którymi stanęły dziś samorządy. Eksperci postarają się znaleźć odpowiedź na pytania, jak poradzić sobie w nowej, niełatwej rzeczywistości.

Poruszony zostanie też temat demografii i tego, jak samorządy mogą na nią wpływać - nie tylko w kontekście znanej prawdy o starzejącym się społeczeństwie, a więc problemach z wyludnianiem, mniejszymi dochodami z podatków, ale za to zwiększającymi się potrzebami seniorów, które lokalne władze będą musiały spełnić. Poruszona zostanie kwestia tego, jak samorządy mogą wpływać na osiedlanie się na ich terenie ludzi młodszych i jak zarządzać migracjami.

Podczas kongresu wręczone zostaną wyróżnienia dla najlepszych gmin, włodarzy, skarbników i liderów dobrych praktyk. W tym roku przyznamy także wyróżnienia z okazji 30-lecia reformy samorządowej w Polsce.

Związek Powiatów Polskich jest partnerem kongresu Perły Samorządu.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie: https://www.gazetaprawna.pl/konferencje/perlysamorzadu2020/ 

Wt., 5 Mj. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska