Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Od 4 maja ruszają zabiegi rehabilitacyjne

Od 4 maja ruszają zabiegi rehabilitacyjne fotolia.pl

W ramach II etapu odmrażana gospodarki Rada Ministrów w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia zaplanowała, że od 4 maja br. znowu będzie możliwe świadczenie zabiegów rehabilitacyjnych, nie dotyczy to jednak gabinetów masaży.

W ostatnich tygodniach liczba zakażonych w Polsce, waha się pomiędzy 300 a 400 nowymi przypadkami dziennie, więcej też osób zdrowieje w porównaniu do nowych zachorowań, zatem zdecydowano o powolnym likwidowaniu obostrzeń.

Od 4 maja br. zostaną otwarte zostaną ponownie hotele i miejsca noclegowe, będzie też możliwość zrobienia zakupów w galerii handlowej, przy czym istniało będzie ograniczenie w postaci 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.

Od 6 maja br. ponownie zostaną otwarte żłobki i przedszkola. Jak obiecał Prezes Rady Ministrów placówki te zostaną wyposażone w środki dezynfekcyjne, tak aby zachować reżim sanitarny również w tych placówkach.

Od 4 maja br. zaplanowano także częściowe otwarcie instytucji kultury tj. muzea, galerie sztuki i biblioteki.

Co ważne postanowiono także wznowić zabiegi rehabilitacyjne od 4 maja br., to dobra informacji dla obywateli, którzy pilnie potrzebują rehabilitacji po wypadkach czy też po różnego typu zabiegach. Jak wiadomo w przypadku rehabilitacji czas jest jednym z najważniejszych czynników jego powodzenia.

Jak zapowiedziano, mniej więcej co dwa tygodnie spodziewać możemy się znoszenia kolejnych obostrzeń. Przypominamy, że zgodnie z decyzją Rady Ministrów szkoły i uczelnie wyższe pozostaną zamknięte co najmniej do dnia 26 maja br.

Minister Zdrowia przypomniał także o konieczności prawidłowego noszenia maseczek na ulicy. Jak zauważył Minister wielu obywateli nosi maseczki niepoprawnie – na brodzie. Należy również pamiętać o zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego. Jeżeli zachowamy odpowiednie reżimy sanitarne wówczas wychodzenie z epidemii powinno przebiegać w sposób sprawy. Minister zaapelował także o rozsądek podczas majówki i nie opuszczanie domów. 

Śr., 29 Kw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek