Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy z Powiatu Myślenickiego? Wnioski po wideokonferencji Starosty

Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy z Powiatu Myślenickiego? Wnioski po wideokonferencji Starosty fotolia.pl

Wsparcie lokalnych przedsiębiorców, borykających się z trudami działalności gospodarczej podczas pandemii COVID-19, było tematem wideokonferencji przeprowadzonej 17 kwietnia w starostwie myślenickim.

Rolę gospodarzy i zarazem moderatorów wideokonferencji pełnili starosta myślenicki Józef Tomal i wicestarosta myślenicki Rafał Kudas. Uczestnikami wideokonferencji byli: dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach Izabela Młynarczyk, prezesi izb gospodarczych i organizacji przedsiębiorców, kupców oraz przedstawiciel cechu rzemieślników z terenu powiatu myślenickiego: Wiktor Kielan i Tadeusz Sawicki z Izby Gospodarczej Ziemi Myślenickiej, Robert Kawecki z Izby Gospodarczej Dorzecza Raby, Stanisław Biernat z Izby Gospodarczej w Sułkowicach, Jerzy Rachwał z Myślenickiej Izby Pracodawców,  Lucyna Gowin z Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział Terenowy w Myślenicach. Myślenicki Cech Rzemiosł Różnych reprezentowała Bronisława Zlezarczyk.

Rozmawiano o realizacji przygotowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozwiązaniach dla przedsiębiorców z tarczy antykryzysowej. Przypomnijmy, tarcza antykryzysowa to pakiet instrumentów, które mają pomóc firmom przetrwać trudny czas wywołany przez pandemię koronawirusa.

Podczas wideokonferencji Izabela Młynarczyk dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach przedstawiła informacje o pomocy jaką urzędy pracy oferują pracodawcom w ramach tarczy antykryzysowej COVID-19.

Usługi realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach:

  • Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców
  • Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych
  • Dofinansowanie części części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców
  • Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych.

W trakcie wideokonferencji odbyła się sesja pytań, na które odpowiadała dyrektor PUP w Myślenicach.

Tarcza antykryzysowa to pakiet instrumentów, które mają pomóc firmom przetrwać trudny czas wywołany przez pandemię koronawirusa.
Zachęcamy przedsiębiorców z powiatu myślenickiego do korzystania z oferowanych form wsparcia.
Szczegółowe informacje na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach. Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowiedzą Państwu pracownicy PUP.

Oprac.: WPSiFE

Wt., 14 Kw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn