Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wyszukiwarka pomagająca segregować śmieci

Wyszukiwarka pomagająca segregować śmieci fotolia.pl

W Warszawie uruchomiono wyszukiwarkę “Segreguj na 5”. Dzięki temu mieszkańcy w łatwy i szybki sposób sprawdzą, do którego kosza ma trafić określony odpad.

Wyszukiwarka znajduje się na stronie segregujna5.um.warszawa.pl i zawiera ponad 400 typów odpadów. Będzie ona na bieżąco uzupełniana o nowe produkty, które zgłoszą użytkownicy.

Wystarczy w białym oknie, znajdującym się pośrodku strony, wpisać nazwę odpadu, który chcemy zutylizować, a nie wiemy jak. Na ogół już w trakcie wpisywania system podpowie nam, czego konkretnie szukamy. Gdy np. chcemy się dowiedzieć, gdzie wyrzucić brudny żwirek dla kota, system spyta nas, czy chodzi nam o żwirek silikonowy, kukurydziany, bentonitowy, drewniany, czy o zwykłe trociny.

Jak informuje Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy – Wyszukiwarka powstała dzięki warszawiakom, ich pytaniom, dociekliwości oraz zaangażowaniu w dbanie o środowisko naturalne. Mam nadzieję, że będą często z niej korzystać. Chcemy, żeby wiedza o selektywnej zbiórce odpadów była łatwo dostępna, co wpłynie na lepszą jakość segregacji.

Na stronie  przedstawiono też podstawowe zasady selektywnej zbiórki odpadów czyli jak segregować i po co segregować? Mieszkańcy mogą również sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie.

“#SegregujNa5!” to część kampanii informacyjnej, którą stolica prowadzi w mediach społecznościowych od prawie roku. Na temat nowych zasad segregacji można dowiedzieć się też pod hasztagiem “#RadyNaOdpady”. Jak informuje magistrat, inicjatywa spotkała się z dużym odzewem warszawiaków. Przesłali oni wiele pytań, komentarzy i sugestii związanych z troską o środowisko.

Źródło: portalkomunalny.pl; kampaniespoleczne.pl

Pt., 10 St. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska