Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wybór najlepszych felietonów z lat 2015-2019. Bezpłatna publikacja Związku Powiatów Polskich

Wybór najlepszych felietonów z lat 2015-2019. Bezpłatna publikacja Związku Powiatów Polskich .

Wiedząc jak istotne jest informowanie o najważniejszych wydarzeniach – zarówno tych związanych z pracami Parlamentu, Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, jak i ukazującymi się aktami prawnymi czy wydarzeniach dotyczących bieżących informacji w powiatach, miastach i gminach – Związek Powiatów Polskich wydaje periodyk Dziennik Warto Wiedzieć. Różnorodność pojawiających się w nim tekstów pozwala na ukazanie szerokiej perspektywy spraw istotnych z punktu widzenia jednostek samorządu terytorialnego.

Istotnym gatunkiem, który jest obecny na łamach Dziennika praktycznie od samego początku jest felieton, który w osobistym tonie pozwala na przekazanie myśli. W pierwszych latach istnienia Dziennika, ich autorem był przede wszystkim Marek Wójcik. Od marca 2015 roku swój komentarz dotyczący najważniejszych wydarzeń z punktu widzenia samorządu praktycznie co tydzień publikuje Grzegorz Kubalski – zastępca dyrektora biura ZPP. Publikacje stały się pokaźnym zbiorem niezwykle ważnych zagadnień. Wiele z opublikowanych felietonów nie straciło na aktualności, dlatego niezwykle cenne jest zebranie ich razem i opublikowanie w formie książki.

„W interesie samorządu terytorialnego. Wybór najlepszych felietonów z lat 2015-2019” to wybrane przez autora 50 tekstów, które warte są przypomnienia. Głównym kryterium kwalifikacji była aktualność zawartego w nich przesłania – przesłania podporządkowanego ochronie interesów samorządu terytorialnego. „Konieczne jest przypominanie fundamentów, na których samorząd jest zbudowany i jego wartości w codziennych działaniach” – pisze w słowie wstępnym Grzegorz Kubalski.

Publikacja Związku Powiatów Polskich, składająca się z 9 rozdziałów, udostępniana jest członkom ZPP. Zainteresowani mogą zwracać się o jej udostępnienie pisząc na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niedz., 5 St. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn