Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Program „Mój prąd” przez internet. Już ponad dwa tysiące osób wybrało tę metodę

Program „Mój prąd” przez internet. Już ponad dwa tysiące osób wybrało tę metodę fotolia.pl

O dofinansowanie w programie „Mój prąd” jeszcze do niedawna można było starać się tylko w sposób „tradycyjny”, czyli poprzez wizytę w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i osobiste złożenie wniosku, a także przesyłający wydrukowane dokumenty pocztą lub kurierem. Od 21 października można to jedna zrobić o wiele łatwiej – przesyłając wniosek w formie elektronicznej przez internet. Z takiego rozwiązania skorzystało już ponad dwa tysiące osób.

Nabór wniosków w pierwszym naborze trwa do 20 grudnia (lub do wyczerpania alokacji środków). Kolejny nabór planowany od początku 2020 roku. Od momentu rozpoczęcia naboru, czyli od 30 sierpnia, NFOŚiGW wpłynęło już ponad dziewięć tysięcy wniosków, w tym 2152 wniosku elektroniczne.

Załatwienie sprawy przez internet zajmuje kilka minut. Jedyne, czego potrzebujemy to profilu zaufanego bądź e-dowodu osobistego.

Aby złożyć wniosek w formie elektronicznej, należy wejść na stronę gov.pl, następnie zalogować się do panelu mój gov i wybrać usługę „Skorzystaj z programu mój prąd”. Niezbędne jest też przygotowanie elektronicznych wersji dokumentów, które należy dołączyć do wniosku. Są to:

  •     kopia faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej. Kopia faktury powinna być opatrzona adnotacją „Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd”,
  •     dowód zapłaty faktury/oświadczenie o dokonanej wpłacie,
  •     zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające montaż licznika wraz z numerem Punktu Poboru Mocy, w którym go zainstalowano,
  •     oświadczenie o samodzielnym montażu instalacji (tylko w przypadku gdy instalacja jest montowana samodzielnie, przy założeniu posiadania niezbędnych kwalifikacji).

Należy pamiętać o tym, że po wysłaniu wniosku nie można go edytować ani zmieniać dodanych załączników.

„Mój Prąd” to program dedykowany finansowaniu mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV) dla osób fizycznych. Dofinansowanie w formie dotacji pokrywa do 50% kosztów kwalifikowanych montażu i zakupu mikroinstalacji, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych na jedno przedsięwzięcie. 

Źródło: MC

Śr., 27 Lst. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn