Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Prawo autorskie w praktyce samorządowej – kolejna publikacja ZPP

Prawo autorskie w praktyce samorządowej – kolejna publikacja ZPP .

Pracownicy samorządowi w swojej codziennej pracy niejednokrotnie stykają się z zagadnieniami z zakresu prawa autorskiego, nie zawsze mając przy tym pełną świadomość, że ich działania przynoszą konieczność przestrzegania zasad obowiązujących na gruncie prawa autorskiego. Nie sposób wymienić wszystkie takie sytuacje.

Do działań takich z całą pewności należy zaliczyć posługiwanie się fotografiami np. z oficjalnych uroczystości państwowych, otwarcia szkoły, nowego oddziału szpitala itd. Często wydarzenia te są transmitowane zarówno w regionalnych telewizjach kablowych, jaki i na platformach internetowych typu YouTube. Zdarza się, że samorząd zleca opracowywania artystycznych melodii, które później wykorzystuje podczas organizowanych przez siebie imprez. W dobie informatyzacji samorządy prowadzą liczne strony internetowe w tym o charakterze promocyjnym, a także profile na kanałach społecznościowych typu Facebook. Nie sposób nie wspomnieć o materiałach promocyjnych przygotowywanych przez jednostki samorządu terytorialnego w postaci np. ulotek, prezentacji czy albumów.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska samorządowego Związek Powiatów Polskich wydał publikację, której celem jest przybliżenie zagadnień tej gałęzi prawa, osobom które w swej codziennej pracy mają z nią styczność.

Autorką tego wydawnictwa jest Patrycja Grebla-Tarasek, ekspert w Dziale Monitoringu Prawnego i Ekspertyz w Biurze Związku Powiatów Polskich.

Publikacja udostępniana jest jedynie Członkom ZPP. Zainteresowani mogą zwracać się o jej udostępnienie pisząc na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niedz., 24 Lst. 2019 0 Komentarzy
Rafał Rudka
redaktor naczelny Rafał Rudka