Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kongres Polityki Miejskiej – już w listopadzie!

Kongres Polityki Miejskiej – już w listopadzie! fotolia.pl

14-16 listopada br. w Kielcach odbędzie się Kongres Polityki Miejskiej, a jego hasło przewodnie to: Jak ma wyglądać polityka miejska w Polsce? Oprócz paneli dyskusyjnych przewidziane są również wycieczki studialne, Miejskie Kino, a nawet „noc wtop”.

Kongres Polityki Miejskiej  jest cyklicznym wydarzenie poświęconym tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich, na wszystkich poziomach zarządzania oraz przy współudziale jak najszerszego grona osób, instytucji i środowisk zaangażowanych w problematykę zrównoważonego rozwoju miast. Kongres został wpisany w ideę Krajowego Forum Miejskiego, organizowanego zgodnie z koncepcją Agendy ds. Osiedli Ludzkich ONZ – UN-HABITAT.

Podczas kongresu uczestnicy będą rozmawiać o tym, czym ma być i jak ma wyglądać polityka miejska w Polsce. Głównemu tematowi będą towarzyszyć również sesje tematyczne poświęcone wybranym zagadnieniom, takim jak kształtowanie przestrzeni, mieszkalnictwo społeczne, środowisko czy transport i miejska mobilność. Podczas konferencji porozmawiać będzie można nie tylko o tym, jak jest, ale też o tym co zmienić. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesjach poświęconych m.in. miastom w nowej perspektywie budżetowej, elektromobilności, zieleni miejskiej, PPP, smart cities, ruchom miejskim, budżetowi obywatelskiemu czy miastom dostępnym dla wszystkich. 

Oprócz tradycyjnych paneli i sesji premierę będzie miała „Noc wtop – niełatwe drogi do sukcesu”. Podczas sesji zamykającej pierwszy dzień Kongresu najodważniejsi miejscy urzędnicy i działacze podzielą się z nami tym, co – najoględniej rzecz biorąc – im nie wyszło i jakie wnioski z tego wyciągnęli.

Kongres Polityki Miejskiej dopełnią wydarzenia towarzyszące: Miejskie Kino oraz wycieczki studialne. Organizatorzy liczą na udział wszystkich, którzy interesują się miastem – ekspertów, akademików, urzędników, samorządowców, ale także mieszkańców.

Wydarzenie jest organizowane przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju.

Więcej informacji o zapisach na stronie internetowej wydarzenia: www.kongres.miasta.pl.

Źródło: MIiR

Czw., 24 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska