Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Umiejętności miękkie w pracy urzędnika samorządowego - szkolenia w Wieliczce i Lublińcu

Umiejętności miękkie w pracy urzędnika samorządowego - szkolenia w Wieliczce i Lublińcu fotolia.pl

15 października w Wieliczce, a 16 października w Lublińcu odbędą się organizowane przez ZPP szkolenia umięjętności miękkich w pracy urzędnika samorządowego.

Obok tzw. umiejętności twardych, związanych ze znajomością dziedziny własnego zakresu odpowiedziałności i wykonywanych obowiązków służbowych, czyli znajomości przepisów prawa regulujących dany sektor usług publicznych oraz współczesnych standardów i metod postępowania w sektorze, coraz większą rolę odgrywają tzw. umiejętności miękkie. Nadal są one niedoceniane, mimo, że mają podstawowe znaczenie dla jakości pracy zarówno indywidualnej, jak i zbiorowej całego zespołu starostwa/urzędu. Przekładają się tym samym na zdolność instytucjonalną i sprawność administracji samorządowej w wykonywaniu poszczegól-nych zadań w ramach świadczenia lokalnych usług publicznych.

Wśród umiejętności miękkich podstawową i kluczową rolę odgrywa skuteczne i efektywne komunikowanie się z innymi ludźmi. Wiedza i umiejętności komunikowania się mają wpływ i warunkują kolejne umiejętności kluczowe, wpływające zarówno na jakość pracy indywidualnej, jak i grupowej, tj. umiejętności pracy zespołowej, w tym twórczego rozwiązywania zadań i problemów, oraz umiejętności rozwiązywania konfliktów.

Z tego powodu Związek Powiatów Polskich organizuje cykl szkoleń zatytułowanych "Umiejętności miękkie w pracy urzędnika samorządowego".

Kolejne z planowanych warsztatów odbędą się:

  •     15 października br. w Wieliczce (woj. małopolskie)
  •     16 października br. w Lublińcu (woj. śląskie)

Proponowany program szkolenia przygotowany został w taki sposób, by ćwiczyć zarówno umiejętności indywidualne, jak i grupowe. Na szkoleniu uczestnicy dowiedzą się dlaczego dobra komunikacja jest istotna w pracy, jakie błędy popełniamy komunikując się z innymi, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, i jak ich unikać. Prowadzący podpowie na co zwracać uwagę, by być lepiej rozumianym przez innych i samemu innych lepiej rozumieć. Ponadto uczestnicy będą rozmawiali o uniwersalnych metodach skutecznego, twórczego rozwiązywania zadań, a na koniec sprawdzą, jak radzić sobie z konfliktami, które pojawiają się w każdym zespole ludzkim. W trakcie szkolenia stosowane będą metody interaktywne, warsztatowe.

W szkoleniu mogą wziąć udział jedynie przedstawiciele powiatów/miast na prawach powiatu, które są Członkami Związku Powiatów Polskich.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zainteresowanych prosimy o uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego się na stronie: https://zpp.pl/szkolenia

Zaproszenia i programy dostępne są TUTAJ.

Sob., 5 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka