Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Liderzy samorządu i biznesu wspólnie o kondycji finansowej. Odbyło się XVII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Liderzy samorządu i biznesu wspólnie o kondycji finansowej. Odbyło się XVII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów .

2 dni spotkań, 80 debat i prezentacji, ponad 350 wykładowców, ponad 1200 uczestników. Tak w wielkim skrócie można przedstawić XVII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów, które w dniach 2 i 3 października br. odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

XVII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów podobnie jak w poprzednich edycjach połączyło liderów samorządu i biznesu. Bogata tematyka 10 równoległych konferencji oraz bardzo ciekawe wydarzenia towarzyszące były doskonałym miejscem pozyskiwania wiedzy, wymiany doświadczeń i badania trendów.

W XVII forum uczestniczyło około 1300 uczestników, którzy w odbytych 78 debatach i prezentacjach wysłuchali wykładów i debat panelowych  z udziałem ponad 300  prowadzących.

Obok niezwykle ważnych problemów dotyczących spraw merytorycznych i organizacyjnych poruszonych na Kongresie skarbników, sekretarzy i przewodniczących rad jst odbyły się panele i zajęcia teoretyczne.

Najważniejszymi tematami były sprawy służby zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem problemów szpitali powiatowych, problematyka realizacji zadań dotyczących szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej, oświaty i placówek kultury.

Tematem zasadniczej debaty był stan obecny i perspektywy finansów samorządowych w perspektywie odstąpienia rządu od prac nad nową ustawą o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. 

Całość Kongresu  stworzyła  przyjazny, wysoce merytoryczny kontekst dla produktów i usług finansowych, technicznych oraz organizacyjnych dla wielu obszarów działalności instytucji publicznych. Dzięki temu samorządowcy mieli możliwość zapoznania się z najskuteczniejszymi rozwiązaniami, trendami i dobrymi praktykami, które wskazują im jak najefektywniej wykorzystać środki budżetowe, którymi dysponują.

Obok ambitnego programu merytorycznego konferencjom towarzyszyły  ciekawe wydarzenia, takie jak: Gala Inwestorów Samorządowych, strefy eksperckie, wystawy targowe i promocyjne. Podczas wieczornej gali uhonorowano laureatów rankingów WSPÓLNOTY.

Z ramienia Związku Powiatów Polskich w Samorządowym Forum Kapitału i Finansów udział wzięli Benadeta Skóbel oraz Ludwik Węgrzyn.

- Było to niezwykle ważne spotkanie, bowiem dotyczyło w znacznej części najważniejszych problemów samorządu terytorialnego: dochodów, oświaty i służby zdrowia - mówi Ludwik Węgrzyn.

W ramach Forum odbyło się 10 konferencji tematycznych:

  • Kongres Skarbników Polskich Samorządów
  • Zjazd sekretarzy
  • Forum Przewodniczących Rad
  • Miasto przyszłości
  • Spółki komunalne
  • Gospodarka komunalna
  • Kultura i sport
  • Audyt wewnętrzny w JST
  • Głos Gmin Wiejskich
  • Ochrona Zdrowia i Polityka Senioralna
Czw., 3 Prn. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn