Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Poznaj umiejętności miękkie w pracy urzędnika samorządowego. Już dziś zapisz się na szkolenie w Wyszkowie i Kozienicach

Poznaj umiejętności miękkie w pracy urzędnika samorządowego. Już dziś zapisz się na szkolenie w Wyszkowie i Kozienicach fotolia.pl

Każdy urzędnik samorządowy przykłada dużą wagę do tzw. umiejętności twardych, czyli wiedzy o własnym zakresie odpowiedzialności, obowiązków służbowych i dziedziny, w której specjalizuje się na co dzień. W zakres tego typu umiejętności wchodzi też znajomość przepisów prawa regulujący dany sektor usług publicznych. Musimy jednak pamiętać, że równie ważne i pomocne każdego dnia są tzw. umiejętności miękkie. Mają one niebagatelne znaczenie dla jakości pracy całego zespołu. Ta z kolei przekłada się na zdolność instytucjonalną i sprawność administracji samorządowej.

Czym są umiejętności miękkie? Kluczową rolę odgrywa w nich umiejętność skutecznej efektywnej komunikacji między członkami zespołu. To niezwykle ważne zarówno dla pracy danej jednostki, jak i działania w grupie. Sprawna komunikacja warunkuje nie tylko dobre rezultaty pracy, ale też daje jednocześnie umiejętność rozwiązywania konfliktów, które pojawiają się w każdym zespole ludzkim.

Program szkoleń zakłada odpowiednie ćwiczenie umiejętności zarówno pracy indywidualnej, jak i grupowej. Uczestnicy dowiedzą się, jakie błędy w komunikacji popełniamy najczęściej, jak można im zaradzić i co robić, by ich uniknąć. Poruszymy niezwykle ważne zagadnienie, jakim jest rozumienie innych, ale też prowadzący podpowiedzą co robić, by być rozumianym w odpowiedni sposób. Ponadto uczestnicy będą rozmawiali o uniwersalnych metodach skutecznego, twórczego rozwiązywania zadań, a na koniec sprawdzą, jak radzić sobie z konfliktami, które pojawiają się w każdym zespole ludzkim. W trakcie szkolenia stosowane będą metody interaktywne, warsztatowe.

W powyższej tematyce zaplanowano cykl warsztatów. Pierwsze z nich odbędą się:

  • 1 października br. w Wyszkowie
  • 2 października br. w Kozienicach

Udział w szkoleniach jest bezpłatny, a swoje uczestnictwo mogą zgłaszać jedynie przedstawiciele powiatów/miast na prawach powiatu, które są Członkami Związku Powiatów Polskich.

Liczba miejsc jest ograniczona.Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 26 września br. Odbywa się to poprzez uzupełnienie elektronicznego formularza znajdującego się na stronie: https://zpp.pl/szkolenia

Sob., 21 Wrz. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Węgrzyn