Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W połowie listopada Kongres Polityki Miejskiej

W połowie listopada Kongres Polityki Miejskiej fotolia.pl

14 i 15 listopada br., w Kielcach będzie miał miejsce Kongres Polityki Miejskiej – największe w Polsce wydarzenie poświęcone tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich, na wszystkich poziomach zarządzania oraz przy współudziale jak najszerszego grona osób, instytucji i środowisk zaangażowanych w problematykę zrównoważonego rozwoju miast.

Program tegorocznego Kongresu Polityki Miejskiej jest niezwykle bogaty i różnorodny. Jego trzon stanowi debata o tym jak ma wyglądać i czym w istocie powinna być krajowa polityka miejska w Polsce oraz sesje tematyczne poświęcone wybranym zagadnieniom tematycznym, takim jak:

  • kształtowanie przestrzeni,
  • mieszkalnictwo,
  • transport i miejska mobilność,
  • środowisko i adaptacja do zmian klimatu.

W ramach tych sesji prezentowane i poddane publicznej dyskusji będą propozycje rozwiązań przygotowane przez interdyscyplinarne zespoły eksperckie.

Oprócz tradycyjnych paneli i sesji udział będzie można wziąć w nocy miejskich porażek, gdzie najodważniejsi miejscy urzędnicy i działacze podzielą się z uczestnikami tym, co – najoględniej rzecz biorąc – im nie wyszło i jakie wnioski z tego wyciągnęli. Mniej i bardziej tradycyjne panele i sesje dyskusyjne uzupełnią wydarzenia towarzyszące: Miejskie Kino oraz wycieczki studialne.

Wydarzenie jest adresowane do wszystkich, którzy interesują się miastem – ekspertów, akademików, urzędników, samorządowców, ale także mieszkańców.

Wstęp na Kongres Polityki Miejskiej jest bezpłatny. Konieczna jest jednak rejestracja na http://kongres.miasta.pl/. Liczba miejsc jest ograniczona!

Źródło: kongres.miasta.pl oraz urbnews.pl

Czw., 25 Lp. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa