Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Obradowali starostowie z Wielkopolski

Obradowali starostowie z Wielkopolski www.powiat.poznan.pl

Służba zdrowia, inwestycje na drogach wojewódzkich oraz bezpieczeństwo to główne tematy, o których dyskutowano podczas majowego posiedzenia Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego. Gospodarzem spotkanie był był Jan Grabkowski, starosta poznański.

Podczas posiedzenia wiele uwagi poświęcono sytuacji szpitali powiatowych. Agnieszka Pachciarz, dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ, przedstawiła zasady finansowania placówek. W swym wystąpieniu wskazywała między innymi na sposoby wykorzystywania dotacji z NFZ, przypominała też o zasadach uzyskania akredytacji dla lecznic. Z kolei o bardzo trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się obecnie szpitale, braku nie tylko pieniędzy na leczenie, ale przede wszystkim lekarzy i pielęgniarek mówił Tomasz Paczkowski, prezes Wielkopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych.

Kolejnym prelegentem był Paweł Katarzyński, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który opowiadał o tym, w jaki sposób planuje wydać 263 miliony złotych na wielkopolskie drogi. Tegoroczny budżet WZDW zakłada nie tylko przebudowy i remonty, ale również wiele prac związanych z przygotowaniem dokumentacji dla przyszłych inwestycji.

Na zakończenie o bezpieczeństwie i współpracy z policją mówił inspektor Piotr Mąka, komendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, który pierwszy raz miał okazję gościć na Konwencie Starostów. Konwent był też okazją do przedstawienia najnowszych informacji związanych z pracami Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Obrad plenarnym Komisji ze strony samorządowej przewodniczy Jan Grabkowski.

Źródło: powiat.poznan.pl

Czw., 30 Mj. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska