Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

15 lat Polski w UE - Wspólna samorządowa kampania europejska

15 lat Polski w UE - Wspólna samorządowa kampania europejska .

1 maja 2019 r. będziemy obchodzić 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Przez te wszystkie lata, dzięki współpracy, wymianie doświadczeń, środkom europejskim oraz zaangażowaniu lokalnych społeczności wokół europejskich wartości, nasz kraj bardzo się zmienił.

Nowa infrastruktura, zmodernizowane obiekty nie przypominają tych sprzed lat. Polska pięknieje. Z tej okazji Związek Powiatów Polskich oraz Związek Miast Polskich, zachęcają samorządy do tego, aby dzień 1 maja w polskich miejscowościach był radosnym świętem dla mieszkańców. Dlatego korporacje samorządowe zapraszają do organizowania w miastach/powiatach spotkań, koncertów, konkursów i wszelkich innych wydarzeń dla mieszkańców, tak aby zaangażować ich we wspólne świętowanie rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Aby nadać wszystkim planowanym w poszczególnych miejscowościach wydarzeniom związanym z rocznicą jednolity ogólnopolski charakter, ZPP i ZMP zachęca do włączenia się do wspólnej samorządowej kampanii europejskiej, na którą składają się: wspólna grafika dotycząca rocznicy 1 maja (można ją wykorzystywać do druku plakatów, do komunikacji internetowej czy innych form promocji na dowolnych nośnikach), spot video (cztery 15 sekundowe i jeden 2 minutowy spot pokazujący różnorodne korzyści z naszego członkostwa w UE) oraz działania w mediach społecznościowych. W ramach kampanii proponują również, aby wspólnym elementem obchodów w samorządach było odśpiewanie 1 maja o godz. 12:00 „Ody do radości”. Wszystko opatrzone hasztagiem #DziękUEmy.

Więcej materiałów dostępnych jest tutaj.

Sob., 27 Kw. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka