Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bela Kakas – marszałek węgierskiego regionu Csongrád o tym jak wzmocnić wizerunek regionu

Bela Kakas – marszałek węgierskiego regionu Csongrád o tym jak wzmocnić wizerunek regionu na zdjęciu: Bela Kakas

Jednym z gości V Europejskiego Kongresu Samorządów będzie Bela Kakas – przewodniczący zarządu regionu Csongrad ze stolicą w Segedynie. Bela Kakas jest doświadczonym samorządowcem, obecną funkcję pełni od 2014 roku, wcześniej przez 8 lat był burmistrzem miasta Sandorfalva.

Bela Kalas weźmie udział w debacie o tym, jak wzmocnić wizerunek regionu, w której wystąpią między innymi: Pavel Hečko – radny Kraju Hradeckiego z Czech, Viorel Chivriga – stołeczny radny z Mołdawii, Marina Filonowa -dyrektor generalna Białoruskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Nicolas Nève de Mévergnies – przedstawiciel ds. gospodarczych i handlowych Hub Brussels oraz Fernando Freire de Sousa – przewodniczący komisji ds. koordynacji i rozwoju Północnego Regionu Portugalii. Dyskusję poprowadzi Adam Mikołajczyk – prezes zarządu Fundacji Best Place – Europejski Instytut Marketingu Miejsc.

Csongrad to średniej wielkości region leżący w południowej części Węgier specjalizuje się głównie w przetwórstwie rolniczym, w szczególności w hodowli papryki, choć stolica regionu – miasto Szeged, trzecie pod względem wielkości miasto na Węgrzech jest prężnym ośrodkiem kulturalnym i przemysłowym.

Silny wizerunek regionu może być jednym z decydujących czynników dla inwestora przy wyborze miejsca na swój biznes. Dlatego też regiony konkurują ze sobą, które chcąc wykreować atrakcyjny, niepowtarzalny wizerunek miejsc, podejmują różne działania marketingowe i strategie promocji, aby przyciągnąć kapitał. Jak w coraz szybciej pędzącym świecie przykuć uwagę i zachęcić turystów do odwiedzenia danego regionu, a inwestorów zachęcić do współpracy? Jakich narzędzi użyć aby marka regionu stała się rozpoznawalna?

Więcej szczegółów na stronie Europejskiego Kongresu Samorządowego.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem sprawuje Dziennik Warto Wiedzieć.

Czw., 21 Mrz. 2019 0 Komentarzy
Rafał Rudka
redaktor naczelny Rafał Rudka