Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W Łodzi otwarto Centrum Kreatywności "Fabryka"

W Łodzi otwarto Centrum Kreatywności fotolia.pl

24 stycznia br. otwarto Centrum Kreatywności „Fabryka” w Łodzi. Centrum to miejsce stworzone wspólnie przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz Związek Cyfrowa Polska. Ma być przestrzenią łączącą design oraz rzemieślnictwo, czyli tematy historycznie i tradycyjnie związane z Łodzią.

Centrum Kreatywności „Fabryka” to miejsce stworzone na potrzeby startupów, designerów, projektantów, rzemieślników, artystów, a także wszystkich zainteresowanych przemysłami kreatywnymi i innowacyjnymi.

Centrum stanowić będzie przestrzeń łączącą design oraz rzemieślnictwo, czyli tematy historycznie i tradycyjnie związane z Łodzią, z technologiami cyfrowymi oferowanymi przez korporacje zrzeszone w Związku Cyfrowa Polska oraz młode innowacyjne firmy współpracujące z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Ma pokazywać współistnienie świata cyfrowego z kulturą, nauką i biznesem.

To pierwszy taki innowacyjny projekt w Polsce. Łódź jest jednym z ważniejszych w kraju ośrodków, w którym realizowane są działania związane z modą, architekturą, filmem oraz designem. Celem twórców projektu jest dodanie do nich innowacji oraz technologii, które zwiększą ich potencjał oraz wprowadzą nową jakość na rynku artystycznym.

Źródło: mkidn.gov.pl

Czw., 24 St. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa