Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W tym tygodniu w parlamencie

W tym tygodniu w parlamencie fotolia.pl

Kolejne 77. posiedzenie Sejmu wyznaczone zostało na dwa dni w dwóch miesiącach. Pierwszy dzień posiedzenia ma przypaść na 30 stycznia, a po raz drugi posłowie zjawią się na sali obrad plenarnych 20 lutego.

W porządku obrad 30 stycznia znalazł się świeży projekt nowelizacji Kodeksu wyborczego. Pośród wielu zaproponowanych modyfikacji jego przepisów do opinii publicznej przebiła się ta dotycząca korekty zapisów o prawie wybieralności na funkcję wójta. Według propozycji autorów, nie będzie go miała osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Z całym projektem można zapoznać się tutaj.

W porządku przewidziano również, że posłowie przyjmą sprawozdanie komisji infrastruktury oraz komisji samorządu terytorialnego, z rozpatrzenia senackiego projektu nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami i ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów (druk nr 3161, dostępny tutaj).

Sob., 26 St. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża