Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ze spotkania starostów mazowieckich

Ze spotkania starostów mazowieckich fot. www.mazowieckie.pl

14 stycznia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego.

W programie spotkania znalazły się m.in.: przedstawienie starostów i prezydentów miast na prawach powiatu województwa mazowieckiego VI kadencji. Przedstawione zostały również informacje o działalności Związku Powiatów Polskich. Kolejnym punktem narady była dyskusja o projekcie uchwały w sprawie Regulaminu Konwentu.

Na Przewodniczącego Konwentu wybrano Mariana Niemirskiego Starostę Przysuskiego, a zastępcami zostali: Krzysztof Bieńkowski Starosta Przasnyski, Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski i Joanna Porocka-Rak Starosta Ciechanowski.

W prezydium zasiedli: Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki, Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Rudolf Borusiewicz Dyrektor Związku Powiatów Polskich, Krzysztof Rymuza Starosta Powiatu Pruszkowskiego oraz Zbigniew Deptuła Starosta Powiatu Makowskiego.

W trakcie spotkania dotarła do uczestników wiadomość o tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska. Konwent uczcił Jego pamięć minutą ciszy.

Źródło: mazowieckie.pl

Wt., 15 St. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska