Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pożegnanie Prezydenta Pawła Adamowicza

Pożegnanie Prezydenta Pawła Adamowicza fotolia.pl

18 stycznia br. w Sali BHP (wejście z Placu Solidarności, obok pomnika i Europejskiego Centrum Solidarności, przez dawną bramę Stoczni Gdańskiej), a nie jak wcześniej informowaliśmy w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku czy gdańskim Nowym Ratuszu, odbędzie się pożegnanie tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza.

Zebranie odbędzie się o godz. 15:00.

W programie przewidziano:

  • wystąpienie wiceprezydent Gdańska, Aleksandry Dulkiewicz,
  • wystąpienia prezesów/przedstawicieli korporacji samorządowych,
  • indywidualne wystąpienia samorządowców,
  • odczytanie wybranych kondolencji zagranicznych.

Trumna z ciałem Pana Prezydenta będzie wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności, skąd o 17:00 nastąpi jej wyprowadzenie i przejście do Bazyliki Mariackiej.

Po wspólnym spotkaniu w Ratuszu uczestnicy przejdą pod ECS, gdzie - wraz z pocztami sztandarowymi z tych miast, które je wystawią - utworzony zostanie szpaler przy wyjściu z ECS.

Na ok. godz. 20:00 zaplanowana jest kolacja.

Miasto Gdańsk zapewnia bezpłatną przestrzeń konferencyjną oraz rezerwację noclegu. Koszt noclegu ponoszą osoby z niego korzystające.

Pogrzeb Pana Prezydenta, który będzie miał charakter prywatny (zatem będzie w nim można uczestniczyć właśnie w takim charakterze), odbędzie się w sobotę, 19 stycznia w Bazylice Mariackiej o godz. 12:00.

Gospodarze Gdańska oczekują pilnej informacji dotyczącej liczby przedstawicieli i podanie składu delegacji do jutra, tj. 16 stycznia 2019 roku do godziny 15.00.

W przypadku pytań lub wątpliwości należy kontaktować się z Weroniką Michałowską tel. 517 056 156.

Zgłoszenia zawierające: imię, nazwisko, funkcję, telefon, e-mail prosimy kierować na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śr., 16 St. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska