Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

CEMR w żałobie

CEMR w żałobie fotolia.pl

Lokalna i regionalna Europa jest w żałobie po zamachu na Prezydenta Gdańska.

Rada Gmin i Regionów Europy wyraża najgłębsze współczucie po śmiertelnym ataku, który kosztował życie Pawła Adamowicza, który był Prezydentem Gdańska od 1998 roku. Paweł Adamowicz spędził życie broniąc wolności i demokracji, płacąc za swoje niestrudzone zaangażowanie swoim życiem. Ta przerażająca zbrodnia przypomina nam, jak kruche mogą być nasze wartości w kontekście demokracji, która została zniszczona przez ekstremistów, przez wrogów wolności i praw człowieka.

„Wraz ze śmiercią Pawła Adamowicza, cała lokalna i regionalna Europa jest w żałobie" - powiedział prezydent CEMR Stefano Bonaccini, który jest także prezydentem regionu Emilia Romagna. „W imieniu wszystkich lokalnych przywódców Europy pragnę przekazać moje kondolencje rodzinie, mieszkańcom Gdańska, przyjaciołom i kolegom ze Związku Miast Polskich oraz od CoR, którego Paweł Adamowicz był członkiem od 2011 r. Nic nie może usprawiedliwić przemocy wobec wybranego przedstawiciela w demokratycznym społeczeństwie. Wzywam wszystkie władze do wyrażenia solidarności z Polakami w tym dniu żałoby."

CEMR i jej globalna organizacja UCLG, przyłączają się do hołdów płynących z Brukseli, Strasburga i Polski oraz wzywa samorządy lokalne i instytucje europejskie do uczczenia minutą ciszy Prezydenta Adamowicza na ich następnych sesjach.

Wt., 15 St. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska