Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

PPP. Zaproszenie na warsztaty specjalistyczne

PPP. Zaproszenie na warsztaty specjalistyczne fotolia.pl

Departament Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju wraz z konsorcjum Konfederacji Lewiatan i Fundacji Centrum PPP zaprasza do udziału w dwudniowych warsztatach specjalistycznych z zakresu przygotowania projektów PPP i analiz przedrealizacyjnych, realizowanych w ramach projektu „Rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 (POWER).

Seria warsztatów specjalistycznych skierowana jest do pracowników jednostek administracji publicznej szczebla lokalnego, regionalnego i centralnego, posiadających już doświadczenie lub ogólną wiedzę na temat realizacji przedsięwzięć PPP, zainteresowanych rozwojem swoich kompetencji w zakresie realizacji inwestycji PPP.

Warsztaty ukierunkowane będą na przedstawienie zagadnień związanych z przygotowaniem projektów PPP, takich jak: identyfikacja projektu i wstępna ocena wariantu PPP jako modelu realizacji projektu; przygotowanie organizacyjne podmiotu publicznego; ocena efektywności realizacji przedsięwzięcia w modelu PPP – zgodnie z wymogami znowelizowanej Ustawy o PPP; działania do podjęcia przed wszczęciem postępowania na wybór partnera prywatnego; kluczowe czynniki sukcesu projektu PPP.

Przedmiotem pierwszego dnia warsztatu będą wypracowane w ramach Projektu Wytyczne dotyczące przygotowania projektów PPP. Z kolei drugi dzień warsztatu zostanie przeprowadzony na bazie doświadczeń z konkretnych projektów PPP objętych wsparciem doradczym MIiR (doświadczenia w zakresie przygotowania projektu PPP oraz opracowania analiz uzasadniających wybór formuły PPP jako najbardziej optymalnej do realizacji danego projektu). 

Warsztaty będą dwudniowe i nieodpłatne. Uczestnicy pokrywać będą jedynie koszt dojazdu na miejsce warsztatu. Pozostałe koszty (trenerzy, wynajem sali szkoleniowej, materiały, wyżywienie i ewentualny nocleg) finansowane będą ze środków Projektu. Ukończenie warsztatu potwierdzone zostanie zaświadczeniem.

Do tej pory w ramach I serii odbyły się warsztaty w Warszawie, Wrocławiu, Opolu, Krakowie, Toruniu i Gdańsku.

Kolejne dwa warsztaty  odbędą się w:

  • Warszawie: 23-24 stycznia br.
  • Lublinie: 19-20 lutego br.

Osoby zainteresowane udziałem będą mogły dokonać zgłoszenia na warsztat w formularzu rejestracyjnym, wybierając jeden z ośmiu dostępnych terminów. Z uwagi na limit 30 osób na jeden warsztat, w całym cyklu warsztatów specjalistycznych mogą wziąć udział dwie osoby z danej jednostki.

Szczegółowych informacji w sprawie warsztatów udziela: Katarzyna Vitkovska, tel. 22 273 84 85, natomiast korespondencję mailową prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czw., 10 St. 2019 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska