Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

V Kongres Rewitalizacji za nami

V Kongres Rewitalizacji za nami fotolia.pl

V Kongres Rewitalizacji, który odbył się 3-4 grudnia 2018 roku w Lublinie, był kontynuacją cyklicznych spotkań środowiska zainteresowanego procesami rewitalizacji. Zorganizowany został przez Krajowy Instytut Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Problematyka poruszana w trakcie wydarzenia obejmowała pięć obszarów tematycznych:

1. Rewitalizacja w kurczących się miastach.

2. Odnowa centrum.

3. Mieszkalnictwo na obszarze rewitalizacji.

4. Rewitalizacja a odnowa wsi.

5. Rewitalizacja a rozwój gospodarczy.

Jak informuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, głównym celem Kongresu było wypracowanie rekomendacji do optymalizacji polskiego modelu rewitalizacji, przyjmując za podstawę ocenę dotychczasowych doświadczeń oraz celów polityki miejskiej.

Nie bez znaczenia pozostawał fakt, że Kongres odbył się w Lublinie, czyli w jednym z 23 miast realizującym projekt w ramach konkursu MIiR pn. „Modelowa Rewitalizacja Miast”. W związku z tym podczas Kongresu Lublin jako gospodarz jednej z sesji poświęconej zagadnieniu rewitalizacji i rozwoju gospodarczego dzielił się – razem z Dąbrową Górniczą i Lesznem – swoimi doświadczeniami.

Natomiast w trakcie sesji plenarnej nastąpiło wręczenie nagrody w konkursie na najlepszą pracę magisterską dotyczącą szeroko rozumianej tematyki rewitalizacji. W ramach konkursu zorganizowanego przez Krajowy Instytut Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa nadesłano 28 prac magisterskich. Główną nagrodę otrzymała praca pt. „Interwencja w wyludniających się miastach na przykładzie Bytomia”, autorstwa Mikołaja Gomółki. Ponadto przyznano 3 wyróżnienia.

Źródło: www.popt.gov.pl

Czw., 13 Gr. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel