Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Miastotwórcza rola dziedzictwa sztuki inżynieryjnej – studium Zabrza

Miastotwórcza rola dziedzictwa sztuki inżynieryjnej – studium Zabrza fotolia.pl

Stowarzyszenie Muzeów Sztuki Inżynieryjnej wraz z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, przy wsparciu Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów zaprasza na VIII Spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej.

Wydarzenie poświęcone będzie problematyce miastotwórczej roli dziedzictwa sztuki inżynieryjnej. Podczas spotkania pt. Miastotwórcza rola dziedzictwa sztuki inżynieryjnej – studium Zabrza, które obędzie się 14 – 15 listopada w Zabrzu zaprezentowane zostaną wybrane przykłady realizacji zmian funkcji i ponownego wykorzystania dziedzictwa przemysłowego.

Uczestnicy 2-dniowego forum zapoznają się z dokonaniami Muzeum Górnictwa Węglowego i Szybu Maciej, zarówno w formie referatowej, jak i wizyt studyjnych oraz będą uczestniczyć w panelu dyskusyjnym z zaproszonymi ekspertami.

Gościem specjalnym VIII Spotkania Forum, który wygłosi wystąpienie otwierające pt. Przemysłowy sztafaż, będzie reporter, fotograf i autor książek p. Filip Springer.

Program konferencji dostępny jest tutaj.

Spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej realizowane jest w ramach inicjatywy Dziedzictwo i Rozwój – Stała Konferencja Muzeów i Samorządu Terytorialnego, zaś Partnerami wydarzenia są: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego oraz Stowarzyszenie Genius Loci.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 listopada 2018 r. poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: www.docs.google.com

Pt., 2 Lst. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska