Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dołącz do akcji „Niepodległa do Hymnu”

Dołącz do akcji „Niepodległa do Hymnu” .

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do współtworzenia wyjątkowej akcji: „Niepodległa do Hymnu”. Inicjatywy, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12:00.

Do akcji zapraszane są zarówno najważniejsze instytucje państwowe, jak i najmniejsze społeczności lokalne. W samo południe podczas oficjalnych obchodów na Pl. J. Piłsudskiego w Warszawie do hymnu staną przedstawiciele Państwa. O tej samej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego Państwa, tak by każdy Polak mógł się dołączyć do wspólnego śpiewania.

Biuro Programu „Niepodległa” zachęca instytucje państwowe i samorządowe, organizacje społeczne, szkoły, chóry itp. do zarezerwowania w programie oficjalnych uroczystości albo mniej oficjalnych spotkań, kilku minut w samo południe na odśpiewanie hymnu, a także zaproszenia na to wydarzenie społeczności lokalnej i sympatyków.
Do akcji można dołączyć wypełniając formularz na stronie www.niepodlegla.gov.pl i wśród rodzajów wydarzenia wybierając akcję „Niepodległa do hymnu”. Ważne jest podanie dokładnej lokalizacji, by wiadomo było, gdzie można się spotkać (np. plac przed wejściem do muzeum, rynek miejski, itp.).

Więcej informacji o inicjatywie przeczytać można tutaj.

 

Załączniki:
Pobierz ten plik (niepodlegla_do_hymnu-2-1.pdf)Plakat6917 kB
Śr., 24 Prn. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska