Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zarządzenie ochroną przyrody. Szkolenie w Bochni

Zarządzenie ochroną przyrody. Szkolenie w Bochni fotolia.pl

Uwarunkowania prawne dotyczące ekonomii środowiska i modeli systemów zarządzania środowiskiem, uwzględniające eksploatacje zasobów, ochronę środowiska oraz zachowanie różnorodności przyrodniczej i krajobrazowej – to niektóre z zagadnień omówionych podczas szkolenia pt. „Szanse, możliwości i potencjał gmin w zakresie zarządzania ochroną przyrody”, które odbyło się 1 października w Starostowie Powiatowym w Bochni.

Podczas warsztatów grupy zadaniowe skupiły się na ograniczeniach i łagodzeniu skutków zmian klimatycznych, narzędziach pozwalających na utrzymanie i wzmocnienie ekosystemów za szczególnym uwzględnieniem korzyści zdrowotnych, społecznych i rekreacyjnych dla gmin wiejskich i miejskich. Omówione zostały scenariusze ekorozwoju gmin i miast oraz możliwości finansowania lokalnych działań i inwestycji na rzecz ochrony środowiska i różnorodności biologicznej.

Wypracowane podczas warsztatów koncepcje działań posłużą przedstawicielom JST do opracowania spójnej strategii zarządzania środowiskiem oraz możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na zielone inwestycje.

W szkoleniu udział wzięli przedstawiciele wszystkich samorządów z terenu powiatu bocheńskiego. Udział był bezpłatny.

Spotkanie organizowane zostało przy wsparciu Związku Powiatów Polskich i współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kolejne szkolenia z tej tematyki odbędą się za kilka dni w Mielcu i Oleśnie.

Czw., 4 Prn. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska