Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Niekorzystna nowelizacja przepisów o podatku rolnym i leśnym

Niekorzystna nowelizacja przepisów o podatku rolnym i leśnym fotolia.pl

Ustawa z 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o podatku leśnym będzie miała ujemny wpływ na wysokość podatku należnego gminą.

Tak wynika ze stanowiska Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich z 19 września br. Przedstawiciele Związku zauważają, że nowelizacja wprowadza zmiany w opodatkowaniu gruntów leśnych, rolnych, na których znajduje się infrastruktura elektroenergetyczna. Negatywnie odbije się to na wpływach z podatku rolnego i leśnego należnego gminom.

Samorządowców nie przekonuje argumentacja projektodawców mająca uzasadnić konieczność wprowadzanych od 1 stycznia 2019 r. zmian. Jest nią kształtowanie się niekorzystnej linii orzeczniczej wobec linii elektroenergetycznych przebiegających przez tereny leśne.

- W odbiorze gmin zrzeszonych w Związku Gmina Warmińsko-Mazurskich, przeprowadzona nowelizacja jest działaniem preferencyjnych na rzecz sektora energetycznego, co odbędzie się kosztem dochodów gmin. – czytamy w stanowisku.

Pt., 5 Prn. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska