Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018 fotolia.pl

24 września 2018 podczas wystawy polskich wynalazków w siedzibie Światowej Organizacji Własności Intelektualnej WIPO, miała miejsce prapremiera zrekonstruowanego wynalazku na 100-lecie niepodległości i Urzędu Patentowego.

Wystawę „PolandIn" w Genewie uroczyście otworzyli wicepremier Piotr Gliński oraz prezes Urzędu Patentowego RP - dr Alicja Adamczak. 

Zaprezentowane urządzenie to maszyna do oczyszczania powietrza wewnątrz budynku, pierwsza na świecie z funkcją oczyszczania powietrza ze smogu. Wynalazek z 1932 roku jest autorstwa prof. Ignacego Mościckiego, Prezydenta RP. Maszynę opracował w swoim podręcznym laboratorium na Zamku Królewskim, a inspiracją była choroba oddechowa Marszałka Piłsudskiego.

Rekonstrukcji wynalazku, na zlecenie Urzędu Patentowego RP, podjęło się Centrum Inteligentnego Rozwoju - organizator Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018. Partnerem technologicznym został Zakład Budowy Maszyn OSSA. Właśnie w Uniejowie, w dniach od 18 do 20 października 2018 będzie miała oficjalna, polska premiera wynalazku. 

Zapraszamy Państwa do bezpłatnej rejestracji na wydarzenie: http://irforum.pl/darmowa-rejestracja/

Pt., 28 Wrz. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska