Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Spotkanie starostów wielkopolskich w Zawidowicach

Spotkanie starostów wielkopolskich w Zawidowicach fot. powiatostrzeszowski.pl

Sytuacja finansowa szpitali, cyfryzacja powiatowych zasobów geodezyjnych oraz ostatnie zmiany prawne w obszarze funkcjonowania samorządów to główne tematy ostatniego posiedzenia Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego, który 11 i 12 czerwca br. odbywał się w Zawidowicach k. Pleszewa.

Pierwszy dzień posiedzenia zdominowany został przez tematy medyczne. Obrady rozpoczęło wystąpienie p. Krzysztofa Bestwiny – dyrektora szpitala w Gnieźnie i p. Iwony Wiśniewskiej – dyrektor szpitala w Kole, którzy na ręce przewodniczącego Konwentu starosty Lecha Janickiego złożyli „Stanowisko Wielkopolskiego Związku Szpitali Powiatowych w sprawie wzrostu finansowania świadczeń medycznych w szpitalach powiatowych od II półrocza 2018 r.” Z kolei o inwestycjach w powiatowych i marszałkowskich szpitalach mówił członek zarządu Województwa Wielkopolskiego p. Maciej Sytek.

Marszałek oraz Wojciech Ołdyński - wiceprezes Zarządu Spółki Szpitale Wielkopolski, która odpowiada za wdrożenie  projektu „Wyposażenie środowisk informatycznych wojewódzkich, powiatowych i miejskich podmiotów leczniczych w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz stworzenie sieci wymiany danych między podmiotami leczniczymi samorządu województwa” przedstawili aktualny stan realizacji tego pilotażowego na skalę kraju projektu. Drugi towarzyszący marszałkowi gość- p. Paweł Makowski z Departamentu Wdrażania Programu Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego skupił się natomiast na najważniejszych sprawach związanych z realizacją projektów cyfryzacji powiatowych zasobów geodezyjnych.

Drugi dzień obrad  otworzył p. Marcin Chodynicki – kierownik Działu Rozwoju Sprzedaży Blue Gaz Sp. z o.o., który zaprezentował zebranym możliwości rozwoju sieci gazowych w oparciu o projekty gazownicze LNG, zaś po nim głos zabrał Maciej Kozik – prezes Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu. Prezes WOKiSS-iu  oraz specjalista prawa samorządowego dr Sypniewski dokonali wykładni ostatnich zmian prawnych, jakie znalazły się na drodze legislacyjnej, a które mają duże znaczenie dla wielkopolskich samorządowców. 

Źródło: www.powiatostrzeszowski.pl/ 

Czw., 21 Czrw. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska