Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Polityka surowcowa państwa. Konsultacje w Poznaniu

Polityka surowcowa państwa. Konsultacje w Poznaniu fotolia.pl

20 czerwca 2018 r. w Poznaniu w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (Aleja Niepodległości 16/18) w godz. 10:30 – 16:00 odbędzie się regionalna konferencja konsultacyjna dotycząca Polityki Surowcowej Państwa (PSP).

Będzie to dziesiąta już konferencja z cyklu 12 regionalnych spotkań odbywających się w ramach trwających od listopada 2017 roku szerokich konsultacji projektu Polityki Surowcowej Państwa. Spotkanie będzie miało charakter paneli dyskusyjnych, podczas których zostaną zaprezentowane i omówione zagadnienia Filaru 8 PSP, obejmującego zagadnienia ryzyka i planowania inwestycji.

W panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele rządu, parlamentu, administracji, władz lokalnych, świata nauki i przemysłu. Dyskusję poświęcimy zapisom projektu PSP, zasadności ich sformułowania, a także możliwościom i sposobom wprowadzenia ich w życie. Istotną część konferencji przeznaczymy na otwartą dyskusję z uczestnikami, każdy będzie miał szansę zabrać głos.

Podczas spotkania poruszonych zostanie kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim uczestnicy będą mówili o obniżeniu ryzyka inwestycyjnego w pozyskiwaniu surowców mineralnych, np. poprzez skrócenie procesu uzyskiwania decyzji środowiskowej, decyzji koncesyjnej oraz wprowadzenie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Zajmą się też zagadnieniem dostosowania systemu planowania przestrzennego do potrzeb skutecznej ochrony złóż kopalin i struktur geologicznych. Ważnym elementem polityki surowcowej jest wskazanie sposobów wspierania polskich podmiotów gospodarczych w dziedzinach surowcowych, zwłaszcza w inwestycjach zagranicznych. Będzie to wymagało oceny ryzyk inwestycyjnych planowanych przedsięwzięć oraz możliwej oferty w tym zakresie dla krajów o znaczeniu strategicznym dla Polski. Celem udziału w panelu jest zidentyfikowanie problemów oraz zaproponowanie potencjalnych rozwiązań prowadzących do poprawy warunków realizacji inwestycji branży surowcowej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych konieczne zarejestrowanie się za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego pod adresem http://psp.mos.gov.pl/zgloszenia-poznan

W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z Państwowym Instytutem Geologicznym – Państwowym Instytutem Badawczym (Paweł Derkowski, tel. 22 4592780, 696 598 823; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Więcej informacji o projekcie PSP dostępnych jest na stronie psp.mos.gov.pl

Czw., 14 Czrw. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska