Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Gdańsk. Kolejna konferencja o polityce surowcowej

Gdańsk. Kolejna konferencja o polityce surowcowej fotolia.pl

13 czerwca br. w Gdańsku w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej (ul. Narutowicza 11/12) w godz. 10:30 – 16:00. Odbędzie się konferencja organizowana na zlecenie Ministerstwa Środowiska przez Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy.

Będzie to 9 już konferencja z cyklu 12 regionalnych spotkań odbywających się w ramach trwających od listopada 2017 r. szerokich konsultacji projektu Polityki Surowcowej Państwa. Spotkanie będzie miało charakter paneli dyskusyjnych, podczas których zostaną zaprezentowane i omówione zagadnienia Filaru 7 PSP – ram instytucjonalnych wypracowania i wdrażania polityki surowcowej państwa.

W panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele rządu, parlamentu, administracji, władz lokalnych, świata nauki i przemysłu. Dyskusję poświęcimy zapisom projektu PSP, zasadności ich sformułowania, a także możliwościom i sposobom wprowadzenia ich w życie. Istotną część konferencji przeznaczymy na otwartą dyskusję z uczestnikami, każdy z Państwa będzie miał szansę zabrać głos.

Podczas spotkania omówione zostaną przede wszystkim kwestie dotyczące określenia kompetencji poszczególnych ministerstw i jednostek im podległych w zakresie pozyskiwania i użytkowania surowców mineralnych. Wraz z zaproszonymi gośćmi z Rządowego Centrum Legislacji, Trybunału Konstytucyjnego, Rady Legislacyjnej przy prezesie Rady Ministrów i innych instytucji uczestnicy będą starali się znaleźć najlepsze rozwiązania w tym zakresie. Drugim poruszanym zagadnieniem będzie utworzenie Polskiej Agencji Geologicznej, określenie jej zadań i uprawnień, wskazanie Polskiej Agencji Geologicznej jako narzędzia do bezpośredniego wdrażania polityki surowcowej. Odbędą się również rozmowy o wspieraniu badań naukowych w zakresie nauk o Ziemi przez instytucje państwowe.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych konieczne zarejestrowanie się za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego tutaj do dnia 10 czerwca 2018 r.

W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z Państwowym Instytutem Geologicznym – Państwowym Instytutem Badawczym (Paweł Derkowski, tel. 22 4592780, 696 598 823; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Więcej informacji o projekcie PSP dostępnych jest na stronie www.psp.mos.gov.pl.

Śr., 6 Czrw. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska