Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

25-lecie reaktywacji Związku Gmin Wiejskich RP

25-lecie reaktywacji Związku Gmin Wiejskich RP .

Od 19 do 20 czerwca br. w Poznaniu, w Hali 15 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się XVIII Kongres Gmin Wiejskich.

Zgromadzenie i Kongres przypada w szczególnym czasie, w rocznicę 25 – lecia reaktywowania Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie będzie okazją do przybliżenia historii organizacji i roli samorządów lokalnych w budowie niepodległej Polski. Oprócz rocznicowego wymiaru naszego spotkania, będzie ono przede wszystkim miejscem debat związanych z rozwojem obszarów wiejskich, finansowaniem zadań i inwestycji gmin wiejskich.

Osią dyskusji pierwszego dnia Kongresu będą zagadnienia związane z przyjętymi i planowanymi zmianami legislacyjnymi, istotnymi dla realizacji gminnych zadań. Drugiego dnia na sesji plenarnej omawiane będą, przy udziale zaproszonych przedstawicieli rządu i instytucji europejskich, strategiczne zagadnienia związane z rozwojem obszarów wiejskich i tworzeniem warunków do jego realizacji.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się tutaj.

Czw., 17 Mj. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska