Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

O inteligentnym rozwoju w Uniejowie

O inteligentnym rozwoju w Uniejowie fotolia.pl

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 to innowacyjna płaszczyzna trzech kluczowych filarów polskiej perspektywy inteligentnych specjalizacji: biznesu, samorządu i nauki. Wydarzenie skupia liderów rozwoju i inwestycji, którzy nadają kierunek polskiej innowacyjnej gospodarce.

Forum jest okazją do konstruktywnych rozmów wpływających na polską gospodarkę. Zderzenie liderów innowacji i inwestycji na wydarzeniu gospodarczo-samorządowo-biznesowym wzmocni pozycję silnej Polski w Europie.

Trzecia edycja Forum odbędzie się w dniach 18-20 października 2018 r. na terenie Miasta i Gminy Uniejów i jest realizowane w ramach przypadającego w 2018 roku 100-lecia Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

W poprzednich latach w wydarzeniu brali udział między innymi: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rozwoju, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, BGK, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, PGNiG Obrót Detaliczny, Rafako, Anwil, IBM, Veolia, Fiab, Polska Izba Motoryzacji, Rada Główna Instytutów Badawczych, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Puls Biznesu, Interia oraz TVP3.

Wśród liderów w biznesie, którzy zapowiedzieli swój udział w tegorocznej edycji, znajduje się między innymi ArcelorMittal Warszawa jako czołowy producent stali, Stomil-Poznań – najstarszy zakład oponiarski w kraju nad Wisłą, Remontowa LNG Systems – członek Holdingu Remontowa składającego się z 25 firm z branży morskiej, Kancelaria Transportowa Koben dająca międzynarodowe wsparcie dla kierowców i firm transportowych, a także Akademia Kształcenia Europejskiego zajmująca się m.in. zarządzaniem, rozliczaniem, szkoleniem i doskonaleniem kadr zarządzających.

Sektor nauki i szkolnictwa wyższego wzbogacony zostanie w tym roku między innymi o Instytut Lotnictwa i ich badania dla przyszłości – jako jeden z czołowych państwowych instytutów badawczych, a także Akademię Górniczo-Hutniczą i wzmacniające jej potencjał badawczy Centrum Energetyki. Nie zabraknie również takich liderów jak Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego – instytucję zwiększającą liczbę onkologów oraz specjalistów w dziedzinach geriatrycznych, Politechnika Gdańska realizująca multidyscyplinarny otwarty system transferu wiedzy, czy Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum podnoszący jakość kształcenia poprzez rozwój innowacyjnej edukacji.

W trzecim filarze krajowych i regionalnych inteligentnych specjalizacji znajduje się między innymi Miasto i Gmina Uniejów – Współorganizator Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018. Pozycja samorządów zostanie podbudowana dzięki doświadczeniu dynamicznie rozwijającej się gminy.

Podczas Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018 odbędzie się uroczysta gala, na której wręczana będzie Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju. To wyjątkowe wyróżnienie docenia organizacje, które w swej pracy wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość. Ich działania stanowią podstawę zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju i nie wahają się podejmować nowych wyzwań. Partnerem merytorycznym nagrody jest Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju, działające przy Politechnice Śląskiej. Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju została objęta honorowym patronatem Prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, dr Alicji Adamczak.

Celem przedsięwzięcia jest zacieśnianie efektywnej współpracy pomiędzy nauką, biznesem i samorządem, którego realizacja przyczyni się do budowania ich pozytywnego wizerunku, a także nawiązania perspektywicznych relacji biznesowych.

Kolejnym zadaniem jest stworzenie platformy wymiany technologii i wiedzy. Zaproszenie liderów rynku nowych rozwiązań technologicznych oraz inwestycyjnych i umożliwienie im bezpośredniej komunikacji jak i kontaktu umożliwi nawiązanie nowych relacji biznesowych i płynną wymianę nowych rozwiązań w różnych sektorach branżowych.

Zamierzeniem wydarzenia jest także prezentacja osiągnięć polskiej nauki i biznesu w zakresie inteligentnego i zrównoważonego rozwoju. Dzięki zaproszeniu czołowych przedstawicieli tego sektora innowacji oraz pełnej obsłudze medialnej wydarzenia, mamy plany stworzenia i prezentacji cyklu eksperckich dyskusji, które miały miejsce na Forum, a następnie promocję najciekawszych rozwiązań i pomysłów w formie filmów.

Istotna jest też promocja Miasta i Gminy Uniejów na arenie ogólnopolskiej. Jest to miejsce posiadające zabytki historyczne takie jak: zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich, Zagrodę Młynarską oraz kościoły w Wilamowie i Wieleninie – mające 700-letnia kropielnicę. Ważnym aspektem są też Termy Unijejów posiadające termalną lecznicą wodę.

Wydarzeniu będą towarzyszyć Targi „Uznane Marki”. Jest to unikalna kontynuacja targów „goPL”, czyli targów nowych technologii w zakresie krajowych inteligentnych specjalizacji i terenów inwestycyjnych pod innowacyjny biznes.

„Uznane Marki” połączą dwa obszary: Industry 4.0, czyli nowe rozwiązania technologiczne w dobie czwartej rewolucji przemysłowej oraz tereny  inwestycyjne, a także Premium Selection – produkty luksusowe i marki premium.

Targi to mariaż nauki, wielkiego biznesu, świata mody, luksusu i nowoczesnego przemysłu, to inicjatywa stanowiąca przyszłość branży i zmieniająca polską gospodarkę. Międzynarodowe kontakty, konkurencyjność, intratne kontrakty i rozwiązania wprowadzające organizację na nowy poziom rozwoju i optymalizacji zysków – tego na pewno nie zabraknie podczas targów towarzyszących Międzynarodowemu Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018.

Uczestnicy zgłaszający się do udziału w Koferencji to liderzy nowych technologii wprowadzanych do przemysłu w ramach czwartej rewolucji przemysłowej, innowatorzy w dziedzinie biznesu, samorządu i nauki oraz pionierzy w biznesie i marketingu marek premium oraz produktów luksusowych.

Patronat honorowy nad Forum sprawuje Związek Powiatów Polskich, a medialny – Dziennik Warto Wiedzieć.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Źródło: http://irforum.pl/

Pt., 11 Mj. 2018 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska